Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Radosław Majewski o składzie Startu Gniezno w przyszłym sezonie: „Mamy fajny skład, dojdzie jeden nowy zawodnik, więc będziemy walczyć”

Startu Gniezno
Fot. Roman Biliński

Autor: Paweł Płóciniak

Radosław Majewski o składzie Startu Gniezno w przyszłym sezonie: „Mamy fajny skład, dojdzie jeden nowy zawodnik, więc będziemy walczyć”

Ultrapur Start Gniezno przegrał finał 2. Ligi Żużlowej przeciwko Texom Stali Rzeszów i w przyszłym sezonie nadal będzie występować na najniższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Radosław Majewski rzecznik oraz działacz klubu opowiedział o budowie składu na przyszłoroczne rozgrywki.

Radosław Majewski jest w klubie z Gniezna od początku działania nowego podmiotu, czyli od 31 maja 2016 roku, pełnił rolę rzecznika prasowego czy dyrektora klubu. W styczniu 2021 roku został prezesem spółki SKS Start, która miała awansować do PGE Ekstraligi, a stało się odwrotnie, niż planowano i zespół spadł do 2. ligi. Na najniższym poziomie rozgrywkowym pozostanie już drugi sezon, bo Start przegrał finał przeciwko Texom Stali. Jednym z kluczowych zawodników w tym sezonie był Tim Soerensen, który przeniósł się do Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

-On podjął zrozumiałą decyzję. Po dobrym sezonie chciał iść szczebel wyżej. My się tego spodziewaliśmy, co jednak nie zmienia faktu, że to boli, bo on był bardzo skuteczny. Prowadziliśmy rozmowy, próbowaliśmy go zatrzymać, ale dla niego przejście do pierwszej ligi było naturalnym krokiem w rozwoju. Bo kwestie finansowe nie odegrały żadnej roli i chciałbym, żeby to wybrzmiało. On z nami rozmawiał, ale górę wzięły ambicje. On teraz będzie miał ostatnio rok na U24, chciał to wykorzystać. – powiedział Radosław Majewski na łamach polskizuzel.pl

Komplementowanie składu w Gnieźnie zaczęło się od polskich seniorów, rozmowy trwają także z zagranicznymi talentami Jesperem Knudsenem oraz Casperem Henrikssonem. Duńczyka chciałby do siebie ściągnąć trener Polonii Piła Hans Nielsen, ale jak mówi Majewski, wiele zależy od decyzji PZM czy w przyszłym sezonie nadal będzie obowiązywał przepis o zagranicznym juniorze. Nawet jeśli zostanie usunięty, to Start jest przygotowany na taki scenariusz.

-Kevina Fajfera i Huberta Łęgowika. Te dwa nazwiska są pewne. Prezes jest też w kontakcie z Samem Mastersem. Otwarty jest temat Kacpra Gomólskiego, który wspólnie z Tomkiem Fajferem szkoli też młodzież i to fajnie wygląda. Więcej szczegółów podamy wkrótce. Jest Mikołaj Czapla i młodzi, gniewni, czyli Patryk Budniak i Jędrzej Chmura. Jest też dwóch chłopaków krótko po egzaminie. Dziś wydaje się, że oni będą tylko na DMPJ, ale jeszcze nie wiemy, co wydarzy się zimą. Żużel jest nieprzewidywalny. – twierdzi Radosław Majewski dla polskizuzel.pl.

Inne drużyny drugoligowe również nie śpią, mocno zbroi się Unia Tarnów. Barw „Jaskółek” w przyszłym roku będą bronić Daniel Jeleniewski, Timo Lahti czy David Bellego. Drużyna z Piły również dokonała ciekawe transfery, a Landshut Devils pomimo braku możliwości awansu również buduje ciekawy skład. Start Gniezno także będzie potrzebował wzmocnień, żeby osiągnąć jeszcze więcej niż w tym roku.

-Mówią, że pewniakiem do awansu jest Unia, ale my nie wywieszamy białej flagi. Mamy fajny skład, dojdzie jeden nowy zawodnik, więc będziemy walczyć. I choć Kolejarz Opole zapowiedział, że nie będzie walczył o awans, to liga powinna być ciekawa. My, Tarnów, Piła, a Niemcy z Landshut, czy Łotysze z Daugavpils też powinni być silni. – zakończył Majewski na polskizuzel.pl.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *