Przejdź do treści
Aktualności

PZM wspiera Fundację Bogusława Nowaka

PZM

Autor: Sebastian Krauz

PZM wspiera Fundację Bogusława Nowaka

Kilka dni temu PZM poinformował, że decydował się wesprzeć finansowo inicjatywę Fundacji Bogusława Nowaka która pomaga żużlowym weteranom poprzez organizację między innymi turnusów rehabilitacyjnych.

Jak czytamy w komunikacie PZM, w dniach 15-29 października odbył się wspomniany wyżej turnus w którym uczestniczyli dobrze znani weterani, czyli Jan Puk, Andrzej Wyglenda, Ryszard Dziatkowiak, Eugeniusz Błaszak, Bogusław Nowak, Ryszard Raczyński, Erwin Brabański, Kazimierz Giżycki, Andrzej Jurczyński, ksiądz Andrzej Szkudlarek, Krzysztof Zarzecki, Jerzy Rembas, Stanisława Gała i Ryszard Fabiszewski.

Włókniarz Częstochowa poszerza kadrę o dwóch kolejnych juniorów

– Zarząd Fundacji Bogusława Nowaka oraz uczestnicy turnusu rehabilitacyjnego w Gościmiu serdecznie dziękują władzom PZM za wsparcie tej inicjatywy, która umożliwia poprawę stanu zdrowia byłym zawodnikom sportu żużlowego – powiedział Bogusław Nowak, w rozmowie z polskizuzel.pl

Fundacja Polskiego Związku Motorowego została powołana do życia 5 grudnia 2007 roku a zarejestrowana 25 sierpnia 2009 roku. Za główne cele stawia sobie ona:

  • wspieranie rozwoju oraz upowszechnianie i popularyzacja kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców ziemi lubuskiej, traktowane jako wspieranie działań samorządowych, mających na celu stworzenie warunków do rozwijania indywidualnych, zarówno czynnych, jak i biernych zainteresowań sportowych.
  • podejmowanie inicjatyw edukacyjnych i oświatowych, zmierzających w oparciu o kulturę fizyczną i sport, do stałej promocji ochrony zdrowia, jako drogi do budowania trwałych postaw społeczeństwa obywatelskiego regionu.
  • działania na rzecz pomocy poszkodowanym w sporcie żużlowym, szczególnie w zakresie rehabilitacji.

Fot. PZM

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *