Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

PSŻ Poznań zaprasza kibiców na stadion! Wyjątkowa okazja do świętowania

PSŻ Poznań
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

PSŻ Poznań zaprasza kibiców na stadion! Wyjątkowa okazja do świętowania

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań wyrasta w tym sezonie na jedną z największych niespodzianek. „Skorpiony” obecnie na swoim koncie mają 15 punktów i sensacyjnie zajmują pozycje wicelidera w tabeli Metalkas 2. Ekstraligi. W sobotę staną oni przed szansą utrzymania tej znakomitej dla siebie lokaty. Będzie to również szczególne spotkanie ze względu na wyjątkową rocznicę dla poznańskiego żużla.

W nadchodzącą sobotę #OrzechowaOsada PSŻ Poznań podejmie na swoim stadionie Cellfast Wilki Krosno. Goście zmagają się obecnie z kryzysem formy i w ostatnich meczach zanotowali oni bolesne porażki. Najpierw w wyjazdowym starciu w Bydgoszczy zostali oni zdeklasowani przez Abramczyk Polonię 31:59. Później w Derbach Podkarpacia przeciwko Texom Stali Rzeszów ponownie przegrali tym razem wynikiem 40:50. Starcie w Poznaniu będzie więc kolejnym ciężkim sprawdzianem dla drużyny z Krosna. „Skorpiony” znów będą chciały dopisać do swojego dorobku zwycięstwo, które mogłoby osłodzić świętowanie wyjątkowej rocznicy.

Dwadzieścia lat temu rozpoczęła się bowiem historia poznańskiego żużla. Idealną okazją do świętowania tej okrągłej rocznicy będzie starcie z Cellfast Wilkami Krosno. Z tej okazji #OrzechowaOsada PSŻ Poznań zaprasza wszystkich kibiców, aby razem uczcić urodziny klubu przy rekordowej frekwencji i spotkaniu z nie byle jakim rywalem, jakim jest ekipa z Podkarpacia będąca przed sezonem wymieniana w gronie kandydatów do awansu.

Kibice z Poznania na pewno mogą być zadowoleni z wyników drużyny. Przed sezonem wydawało się, że PSŻ do końca może bić się o utrzymanie. „Skorpiony” pokazują się jednak ze znakomitej strony i jadą po pewny awans do fazy play-off.

Podczas meczu na trybunach będzie prowadzona przez Fundację „Mamy tę Moc” zbiórka do puszek na Leosia, synka byłego redaktora Best Speedway TV, który walczy z podstępną chorobą genetyczną TSC. Poza zbiórką do puszek, pieniądze można również wpłacać na indywidualne subkonto Leosia, do czego serdecznie zachęcamy:

PKO Bank Polski
04 1020 4900 0000 8202 3670 6771

Tabela Metalkas 2. Ekstraligi
Fot. Sandra Rejzner
Żużel. Wicelider tabeli, PSŻ Poznań podejmuje Wilki Krosno, znamy zestawienia obu ekip
Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *