Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

#Orzechowaosada PSŻ Poznań z kolejnym zwycięstwem. Świetna końcówka młodzieżowca gości [RELACJA]

PSŻ Poznań

Autor: Paweł Płóciniak

#Orzechowaosada PSŻ Poznań z kolejnym zwycięstwem. Świetna końcówka młodzieżowca gości [RELACJA]

Bardzo dobrze spotkanie rozpoczęli gospodarze, pomimo opadów tuż przed rozpoczęciem rywalizacji, byli bardzo dobrze dopasowani do swojego domowego toru. Dwukrotnie zdołali podwójnie zwyciężyć w biegu drugim i trzecim. W pozostałych biegach pierwszej indywidualne zwycięstwa zanotowali goście, a tylko w czwartej gonitwie wygrali drużynowo.

Druga seria fantastycznie rozpoczęła się dla drużyny PSŻ Poznań. Mateusz Dul oraz Aleksandr Łoktajew przyjechali do mety na dwóch pierwszych pozycjach i gospodarze osiągnęli już 10 punktów przewagi. Następne dwa wyścigi zakończyły się podziałem punktów, w nich „trójki” na swoje konto dołożyli zawodnicy gości: Luke Becker oraz Oliver Berntzon.

Kibice Fogo Unii Leszno w euforii! Powrót Kołodzieja i Ratajczaka na tor

Pierwsze manewry taktyczne zastosowane za Macieja Jądera w trzeciej serii. Pierwsza udana, bowiem Luke Becker jadący za Tomasza Gapińskiego wygrał wyścig, a Daniel Kaczmarek przyjechał trzeci. W następnym biegu to Oliver Berntzon pojechał z rezerwy za Benjamina Basso, ale ona nie przyniosła pożądanego efektu. Dziesiąta gonitwa padła łupem Mateusza Bartkowiaka.

Gospodarze wrócili do dziesięciopunktowej przewagi po biegu numer jedenaście, kiedy Aleksandr Łoktajew i Matias Nielsen pokonali niepokonanego do tego moment Luke’a Beckera. W dwunastej gonitwie ponownie Mateusz Bartkowiak okazał się najlepszy, ale tylko zwycięstwo 4:2 dowieźli do mety. Przed biegami nominowanymi udany atak na ostatnim łuku Ryana Douglasa, który zapewnił swojej drużynie 3 duże punkty.

W biegach nominowanych toczyła się walka tylko o rozmiary zwycięstwa gospodarzy. Mateusz Bartkowiak bardzo dobrze był dysponowany w końcówce tego spotkania, notując na swoim koncie trzy „trójki”. Para #OrzechowaOsada PSŻ Łoktajew i Douglas na sam koniec przypieczętowała wygraną w tym spotkaniu oraz w dwumeczu dojeżdżając do mety na 5:1.

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań: 51

9. Matias Nielsen (2,1,1*,2*,2) 8+2

10. Szymon Szlauderbach (0,2,2,1,0) 5

11. Mateusz Dul (1*,2*,0,d) 3+2

12. Aleksandr Łoktajew (2*,3,2,3,2*) 12+2

13. Ryan Douglas (3,2,2,3,3) 13

14. Kacper Teska (2*,2,0,2) 6+1

15. Kacper Grzelak (3,1) 4+1

16. Lech Chlebowski

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź: 39

1. Luke Becker (3,3,3,3,0,1) 13

2. Benjamin Basso (1,0,-,-) 1

3. Tomasz Gapiński (0,1,-,0) 1

4. Daniel Kaczmarek (3,0,1,1,1) 6

5. Oliver Berntzon (w,3,0,1,2,0) 6

6. Mateusz Bartkowiak (1,1,3,3,3) 11

7. Bartosz Nowak (0,w,1) 1

8. Seweryn Orgacki

PSŻ Poznań
PSŻ Poznań
Fot. Sandra Rejzner

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *