Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

ebebe PSŻ Poznań – Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Pojedynek o (bez)cenne punkty [ZAPOWIEDŹ]

PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

ebebe PSŻ Poznań – Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Pojedynek o (bez)cenne punkty [ZAPOWIEDŹ]

Szósta kolejka 1. Ligi Żużlowej zapowiada się bardzo emocjonująco ze względu na bezpośrednie pojedynki drużyn mających na swoim koncie przed tą rundą taką samą liczbę punktów. Jednym z takich meczów jest pojedynek pomiędzy ebebe PSŻ Poznań a Zdunek Wybrzeże Gdańsk, który rozpocznie się w niedzielę 28.05 o godz. 14 na poznańskim Golęcinie.
galeria 1 11


To będzie prawdziwy tydzień prawdy dla drużyn ebebe PSŻ Poznań, Zdunek Wybrzeże Gdańsk, Trans MF Landshut Devils oraz KS ROW Rybnik a więc zespołów dolnej połowy tabeli 1. Ligi Żużlowej. Bez wątpienia niedzielny mecz będzie dla „Skorpionów” jednym z tych o wielkim ciężarze gatunkowym. Rywal w postaci zawodników z miasta Neptuna w tym sezonie jest wyjątkowo niewygodny i nieprzewidywalny dla wszystkich, co tylko dodatkowo dodaje smaku do rywalizacji w stolicy Wielkopolski.


W ekipie ebebe PSŻ Poznań menedżer Tomasz Bajerski zdążył już wszystkich przyzwyczaić do przetasowań w każdej rundzie, tym razem roszady dotyczą ustawienia zawodników. Notujący ostatnio znakomite występy Aleksandr Łoktajew został desygnowany pod nr 13 co wydaje się być w pełni uzasadnionym ruchem. Ponad to powrót Kevina Fajfera na pozycję 9 na której brylował w poprzednim sezonie, może dać temu zawodnikowi kolejny pozytywny bodziec po ostatnim obiecującym występie w Bydgoszczy.

Rune Holta oficjalnie zakontraktowany w 1. Lidze Żużlowej!

Niedzielni rywale ebebe PSŻ Poznań czyli drużyna Zdunek Wybrzeże Gdańsk, przyjeżdża na Golęcin w mocno bojowych nastrojach. Menedżer Eryk Jóźwiak co prawda nie zmienił w zasadzie nic z dotychczasowego ustawienia zespołu, to jednak warto zauważyć, że została pozostawiona pusta pozycja nr 3. Jak się okazuje jest to celowe zostawienie sobie furtki na wypadek nieoczekiwanego powrotu kontuzjowanego Michaela Jepsena Jensena, który wedle różnych doniesień miał w tym tygodniu powrócić do treningów po urazie dłoni jakiego nabawił się na początku maja podczas meczu duńskiej Speedway Ligaen. Pozycję rezerwowego przyjmie zapewne Australijczyk Keynan Rew.

galeria 2 10


Poznańskie „Skorpiony” dość mocno mobilizują się na to spotkanie upatrując swojej sporej szansy na uzyskanie dobrego rezultatu przed rundą rewanżową. Jako gospodarz drużyna ebebe PSŻ Poznań jest faworytem do zwycięstwa a jej kibice po ostatnich dwóch przegranych z ligowymi pretendentami, tym razem oczekują zdobycia jak najwyższych punktów, potwierdzonych skuteczną jazdą swoich pupili. Tanio skóry nie będzie chciała sprzedać również ekipa Zdunek Wybrzeża Gdańsk, co tylko zapowiada Nam bardzo ciekawy żużlowy spektakl podczas niedzielnego popołudnia.


Składy awizowane:

ebebe PSŻ Poznań:
9. Kevin Fajfer
10. Adrian Gała
11. Antonio Lindbaeck
12. Norbert Krakowiak
13. Aleksandr Łoktajew
14. Kacper Teska
15. Karol Żupiński
16. Jonas Seifert-Salk


Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Mads Hansen
2. Norbert Kościuch
3.
4. Daniel Kaczmarek
5. Nicolai Klindt
6. Miłosz Wysocki
7. Seweryn Orgacki

Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×