Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

PSŻ Poznań traci ważnego sponsora! Klub wydał oświadczenie

PSŻ Poznań
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

PSŻ Poznań traci ważnego sponsora! Klub wydał oświadczenie

W ostatnich dniach wiele możemy usłyszeć o tym, że poszczególne kluby żużlowe nie będą już dalej współpracowały z firmą Enea S.A., o czym dowiadywały się od przedstawicieli spółki. Taka sytuacja spotkała Polonię Piła oraz Falubaz Zielona Góra, a także o takim stanie rzeczy poinformował dzisiaj PSŻ Poznań, który również nie będzie współpracował już z Eneą w nadchodzącym sezonie.

PSŻ Poznań w swoich mediach społecznościowych przekazał kibicom informację o tych wydarzeniach, wydając oficjalne oświadczenie. W nim możemy przeczytać, że otrzymali oni komunikat od przedstawicieli spółki, że nie będzie ona współpracować z poznańskim klubem. Była to ciężka wiadomość dla nich, gdyż wszyscy w poznańskim obozie liczyli, że współpraca będzie trwać przez kolejne lata. Niestety tak się nie stało, a decyzja spółki ma wpływ na tegoroczny budżet drużyny.

Jest również inna rzecz, na której PSŻ mocno ucierpi przez wycofanie się Enea ze wspierania klubu, a jest to tymczasowe oświetlenie na Golęcinie. Jego budowa była konieczna, aby poznański stadion spełniał wymogi regulaminowe Metalkas 2. Ekstraligi. Jak możemy przeczytać, były już sponsor klubu wycofał się ze wcześniejszych ustaleń, co stawia drużynę z Poznanie w bardzo ciężkiej sytuacji. Pełna treść oświadczenia PSŻ-u Poznań jest dostępna poniżej:

Drodzy Kibice, Sponsorzy, Partnerzy i Sympatycy sportu żużlowego w Poznaniu!

Bardzo nam zależy na transparentności i chcielibyśmy Was poinformować o ostatnich wydarzeniach, jakie dotknęły także Poznańskie Stowarzyszenie Żużla. W sezonie 2023 jednym z naszych głównych sponsorów była firma Enea S.A. Mieliśmy głębokie przekonanie, że tak też będzie w tym roku. Niestety otrzymaliśmy informację od przedstawicieli spółki, że współpraca z naszym Klubem nie będzie kontynuowana.

Zresztą takie same komunikaty otrzymały inne polskie kluby żużlowe, które były wspierane przez energetycznego potentata. Byliśmy przekonani, że współpraca między nami, a Enea S.A. będzie kontynuowana nie tylko w sezonie 2024, ale także w kolejnych latach. Dlatego też logotypy tej firmy znalazły się na koszulkach klubowych czy też innych materiałach marketingowych. Niestety będą musiały one zniknąć. Jest nam niezmiernie przykro, bowiem środki finansowe, jakie mieliśmy otrzymać od Enea S.A. wpływają także na nasz budżet w sezonie 2024.

To jednak nie wszystkie mało przyjemne informacje, jakie mamy do przekazania. Jesienią ubiegłego roku podpisaliśmy list intencyjny ze spółką Enea Oświetlenie dotyczący finansowania tymczasowego oświetlenia na stadionie POSiR Golęcin. Z przykrością informujemy, że spółka wycofała się z wcześniejszych ustaleń. Rozumiemy, że spółka Enea jest w trakcie wprowadzania zmian w strategii sponsoringu, ale bardzo ubolewamy, że to dotknęło nas, a także naszych przyjaciół z innych klubów w przededniu startu sezonu 2024. Mimo wszystko chcielibyśmy podziękować Enea S.A. za dotychczasową współpracę.

W związku z powyższym nasz klub znalazł się w niespodziewanej sytuacji zarówno finansowej, jak i infrastrukturalnej. Chcielibyśmy jednak podkreślić, że robimy wszystko, aby nie miało to wpływu na drużynę PSŻ Poznań, a także na wymogi regulaminowe, jakie musimy spełnić w kontekście jazdy w #Metalkas2Ekstraliga

Żużel w Poznaniu robimy dla Was – kibiców i będziemy walczyć, aby czarny sport w stolicy Wielkopolski prosperował na jak najwyższym poziomie. Wierzymy, że jako cała żółto-czarna społeczność przejdziemy przez te napotkane trudności i na koniec sezonu będziemy mogli świętować sukces. Wam, Drodzy Kibice, Sponsorzy, Partnerzy i Sympatycy, dziękujemy, że jesteście z nami i jedziecie #RazemZeSkorpionami.

Zarząd PSŻ Poznań

362931818 763348229129459 6465745678740865391 n
Fot. Sandra Rejzner
żużel
Fot. Sandra Rejzner

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *