Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

InvestHousePlus PSŻ Poznań będzie szkolił młodzież. „Skorpiony” ruszają z własną szkółką żużlową!

PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

InvestHousePlus PSŻ Poznań będzie szkolił młodzież. „Skorpiony” ruszają z własną szkółką żużlową!

Pomimo spadku do 2. Ligi Żużlowej zarząd oraz działacze klubu szybko się otrząsnęli z niepowodzenia ostatniej pierwszoligowej kampanii. Wynik z pewnością był sporym rozczarowaniem mimo pozostawienia dobrego ogólnego wrażenia ze spotkań, w którym poznańska drużyna podjęła rękawicę z każdym rywalem. Na pierwsze ruchy ze strony InvestHousePlus PSŻ Poznań nie trzeba było długo czekać i szefostwo klubu tym razem zaczęło budowę drużyny od jej głowy.
galeria 1 4


Nie dalej jak w sobotę InvestHousePlus PSŻ Poznań za pośrednictwem swoich medialnych środków przekazu podał do publicznej wiadomości informację o pozostaniu na stanowisku trenera oraz menedżera dotychczasowego sztabu szkoleniowego. Zarówno Adam Skórnicki jak i Jacek Kannenberg pokazali w mijającym sezonie, że mimo wcześniejszych nieporozumień z rozgrywek 2022, są w stanie razem dobrze współpracować przy odpowiednim podziale ról, czego efektem w prawdzie nie jest końcowy wynik, ale inne ważne aspekty, które przekonały zarząd klubu do powierzenia im misji powrotu „Skorpionów” do 1.Ligi Żużlowej.

Czy Zmarzlik ma łatwo? Tęsknota za złotą erą żużla!

Działacze InvestHousePlus PSŻ Poznań przy podjęciu decyzji za pozostaniem dotychczasowego sztabu szkoleniowego brali przede wszystkim pod uwagę pozytywne aspekty, jakie zadziały się wewnątrz drużyny. Oczyszczenie atmosfery oraz zwiększenie zaangażowania i wzajemna pomoc potrafiły wykrzesać z zawodników na tyle wiele, że praktycznie do ostatniego biegu rundy zasadniczej żużlowcy poznańskiej ekipy mieli szansę, by uratować 1. Ligę Żużlową. Na tym jednak nie koniec dobrych wieści dla fanów zółto-czarnych! Po wielu latach oczekiwania i kilku nieudanych próbach stworzenia dobrych warunków w Poznaniu dla adeptów żużla być może nareszcie słowa przekują się w rzeczywistość.

galeria 2 4


InvestHousePlus PSŻ Poznań będzie miał własną szkółkę żużlową! Po latach niebytu, by szkolić własnych wychowanków, rodzi się na to realna szansa. Trener Adam Skórnicki otrzymał misję stworzenia szkółki, która w swoim zamyśle z korzyścią dla poznańskiej drużyny będzie szkoliła młodych adeptów aspirujących w przyszłości do licencji „Ż”. Projekt wygląda bardzo obiecująco, a z pewnością osoba legendy poznańskiego klubu jest w stanie zainspirować i być wzorem do naśladowania w poszerzaniu wiedzy oraz umiejętności w zakresie żużlowego rzemiosła. Jak informują klubowe social media, wkrótce będzie podane więcej informacji na temat tworzącej się szkółki.


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *