Żużel - Best Speedway Tv

Na stadionie PSŻ Poznań przygotowania do sezonu 2023 idą pełną parą! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
PSŻ Poznań

Na stadionie PSŻ Poznań przygotowania do sezonu 2023 idą pełną parą!

Na stadionie PSŻ Poznań przygotowania do sezonu 2023 idą pełną parą!

Nowy Rok 2023 dopiero co nastał więc to dobry sygnał dla wszystkich klubów, że czas przystąpić do dalszych prac przygotowujących infrastrukturę stadionową do spełnienia żądanych wymogów licencyjnych. W tym miejscu można by rzucić humorystycznie, że drużyny postanowiły się mocno wziąć za swoje pierwsze noworoczne postanowienia.
galeria 1 1


Nie inaczej jest też w klubie PSŻ Poznań, gdzie jeszcze w starym roku 2022 przystąpiono do demontażu wysłużonych band stałych oraz pneumatycznych, które straciły swoją homologacyjną przydatność. Montaż nowych nastąpi w końcowym etapie przygotowań, po wykonaniu szeregu innych zaplanowanych przedsezonowych prac na torze na poznańskim Golęcinie. Obecnie rozpoczęte zostały prace ziemne przy rozprowadzeniu nowej wierzchniej warstwy glinki przy których osobiście brał czynny udział menedżer „Skorpionów” Tomasz Bajerski.

Kariera trenerska Stanisława Chomskiego zbliża się ku końcowi – „Nie mogę powiedzieć, że kogoś oszukałem”.


Przypomnijmy, że klub PSŻ Poznań otrzymał w grudniu od Zespołu ds. licencji pracującym przy PZM licencję warunkową na udział w pierwszoligowych rozgrywkach na sezon 2023. Jak podaje strona klubowa, głównym uzasadnieniem tej decyzji było oczywiście spełnienie dwóch najważniejszych warunków a więc budowa oświetlenia toru żużlowego i parku maszyn oraz wymiana band pneumatycznych na nowe.

galeria 2 1


Oprócz wymienionych modernizacji w planie jest również budowa na torze odwodnienia linowego, budowa telebimu wraz z jego infrastrukturą, budowa ogrodzenia między sąsiadującym stadionem lekkoatletycznym a parkiem maszyn, wymiana nawierzchni przy wejściu na trybuny oraz inwentaryzacja zieleni. Ze względu na to iż stadion Golęcin na którym na co dzień występuje drużyna PSŻ Poznań jest własnością miasta to wszystkie wymienione modernizacje będą wykonane w ramach zamówień publicznych i rozpisanych na nie przetargów.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Foto: Sandra Rejzner


Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×