Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

PSŻ Poznań powalczy o pierwsze zwycięstwo na swoim torze. Przeszkodzić im w tym będzie chciała Polonia Bydgoszcz [AWIZOWANE SKŁADY]

PSŻ Poznań
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

PSŻ Poznań powalczy o pierwsze zwycięstwo na swoim torze. Przeszkodzić im w tym będzie chciała Polonia Bydgoszcz [AWIZOWANE SKŁADY]

Niedziela to kolejny dzień, podczas którego będziemy świadkami wielu emocji związanych ze spotkaniami żużlowymi. Swoje mecze będą miały bowiem zarówno PGE Ekstraliga jak i Metalkas 2. Ekstraliga. W jednym z nich #OrzechowaOsada PSŻ Poznań podejmie na swoim torze Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Obaj menadżerowie przedstawili już awizowane składy na zbliżające się spotkanie.

#Orzechowa Osada PSŻ Poznań do niedzielnego meczu przystąpi po dotkliwej porażce w Krośnie, której ulegli nieco ponad tydzień temu. „Skorpiony” nie są jednak w złej sytuacji za sprawą domowego remisu z Energa Wybrzeżem i wyjazdowej wygranej z H.Skrzydlewska Orłem Łódź. Teraz powalczą, by odnieść pierwsze zwycięstwo na swoim torze. Naprzeciwko im staną natomiast zawodnicy Abramczyk Polonii Bydgoszcz. „Gryfy” w poprzednim meczu zwyciężyły z Wybrzeżem i z takim samym zamiarem przyjadą na Golęcin. Nie będzie im jednak łatwo, co pokazali poznaniacy, chociażby na inaugurację z Innpro ROW-em Rybnik.

W składzie „Skorpionów” mamy zmiany względem tego, co mogliśmy oglądać w ich ostatnim domowym spotkaniu z Energa Wybrzeżem Gdańsk. Adam Skórnicki zdecydował się na roszady w numerach, z jakimi wystartują zawodnicy. Miejscami zamienieni zostali Szymon Szlauderbach i Matias Nielsen. Dwukrotnie z juniorami pod taśmą stanie również Ryan Douglas, a jego poprzedni numer dzierżyć będzie Łoktajew. W zespole z Bydgoszczy Tomasz Bajerski również zdecydował się na zmiany w ustawieniu par. Z „jedynką” wystartuje Huckenbeck. Zaraz obok niego w składzie widzimy Sorensena. Poprzedni numer Duńczyka zajmie natomiast jego rodak Andreas Lyager.

Początek meczu #OrzechowaOsada PSŻ-u Poznań z Abramczyk Polonią Bydgoszcz zaplanowany został na godzinę 14:00. Kibice transmisję ze spotkania będą mogli obejrzeć w serwisie Canal+ Online.

Awizowane składy:

#ORZECHOWAOSADA PSŻ Poznań

9.Szymon Szlauderbach
10.Matias Nielsen
11.Mateusz Dul
12.Aleksandr Łoktajew
13.Ryan Douglas
14.Kacper Teska
15.Kacper Grzelak
16.

ABRAMCZYK Polonia Bydgoszcz

1.Kai Huckenbeck
2.Tim Sorensen
3.Mateusz Szczepaniak
4.Andreas Lyager
5.Krzysztof Buczkowski
6.Franciszek Karczewski
7.Olivier Buszkiewicz
8.
440779759 950601570404123 6337336347811561660 n
Fot. Sandra Rejzner
Polonia Bydgoszcz
Fot. Michał Szmyd

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *