Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

PSŻ Poznań kontra Orzeł Łódź. Mieli spadać z ligi, walczą o piąte miejsce [ZAPOWIEDŹ]

PSŻ Poznań
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Jakub Bielak

PSŻ Poznań kontra Orzeł Łódź. Mieli spadać z ligi, walczą o piąte miejsce [ZAPOWIEDŹ]

W piątek, 28 czerwca w Poznaniu dojdzie do bardzo ciekawego starcia. #OrzechowaOsada PSŻ Poznań podejmie H. Skrzydlewska Orła Łódź. Obie drużyny przed sezonem były skazywane na rozpaczliwą walkę o utrzymanie, tymczasem świetnie sobie radzą i o spadku kibice już przestają myśleć. Teraz walka trwa o jak najlepsze pozycje przed fazą play-off.

Poznanianie mają na swoim koncie dziewięć punktów. Wygrali już cztery spotkania i zremisowali jedno. Świetnie spisują się zwłaszcza w ostatnich tygodniach. W czerwcu wygrali trzy spotkania i przegrali tylko jedno. Porażka miała miejsce na jednym z najtrudniejszych terytoriów Metalkas 2. Ekstraligi, a więc w Rybniku. PSŻ jednak w miniony weekend sprawił sensację na torze innego z faworytów ligi, Arged Malesy Ostrów, wygrywając 47:43. W międzyczasie na przestrzeni trzech dni wygrali dwa ważne spotkania na Golęcinie. W pokonanym polu pozostawili Abramczyk Polonię Bydgoszcz, a potem Texom Stal Rzeszów.

Dla drużyny z Łodzi czerwiec to również udany miesiąc. Byli bliscy dokonania tego, co PSŻ, a więc zwycięstwa w Ostrowie. Ostatecznie do dwóch punktów wówczas trochę zabrakło. Łodzianie jednak odrobili to sobie z nawiązką w dwóch domowych spotkaniach. Na początku miesiąca niespodziewanie wygrali z Wilkami Krosno, a w ostatniej kolejce rozgromili Texom Stal Rzeszów. Jeśli wyniki w sporcie żużlowym budują atmosferę w zespole, to po meczu ze Stalą atmosfera wśród łodzian musi być taka, jak nigdy.

Bezpośredni mecz pomiędzy obiema drużynami na tym etapie sezonu powinien być bardzo interesującym widowiskiem. #OrzechowaOsada PSŻ Poznań jest już niemal całkowicie bezpieczna, a na Golęcinie coraz śmielej mówią o co najmniej piątym miejscu na koniec rundy zasadniczej. Orzeł musi jeszcze ugruntować swoją pozycję w czołowej szóstce, chociaż niedawne zwycięstwo z rzeszowianami znacznie ich do tego celu przybliżyło. Jedno jest pewne. W piątkowe popołudnie nie będziemy się nudzić. Początek meczu o godzinie 18:00. Transmisja na Canal+Sport 5. Wynik rywalizacji będzie można również śledzić na naszym portalu.

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań:

9. Matias Nielsen

10. Szymon Szlauderbach

11. Mateusz Dul

12. Oleksandr Łoktajew

13. Ryan Douglas

14. Kacper Teska

15. Kacper Grzelak

16.

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź:

1. Luke Becker

2. Benjamin Basso

3. Tomasz Gapiński

4. Daniel Kaczmarek

5. Oliver Berntzon

6. Mateusz Bartkowiak

7. Bartosz Nowak

448126118 981079294023017 8675428864386105052 n
Fot. Sandra Rejzner
mecz w gdańsku
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *