Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Fatalne wieści dla Wybrzeża! Koniec sezonu dla kontuzjowanego kapitana

Wybrzeża
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Fatalne wieści dla Wybrzeża! Koniec sezonu dla kontuzjowanego kapitana

Sytuacja Energa Wybrzeża Gdańsk robi się coraz trudniejsza. Obecnie gdańszczanie zajmują ostatnie miejsce w Tabeli Metalkas 2. Ekstraligi i nie zanosi się, żeby sytuacja to mogła się zmienić. Już teraz wiadomo, że o utrzymanie na drugim poziomie rozgrywkowym będzie bardzo trudno. Sprawę pogorszył również fakt kontuzji kapitana gdańszczan. Dzisiaj poznaliśmy długość absencji Duńczyka. Nie są to dobre wieści dla gdańskiego klubu.

W ostatnim meczu ligowym, w którym Energa Wybrzeże Gdańsk mierzyło się u siebie z Arged Malesą Ostrów, w fatalnej kraksie uczestniczyło dwóch zawodników miejscowych. Młodzieżowiec, Bartosz Głogowski, wręcz staranował Nicolaia Klindta, powodując upadek obu żużlowców. Zdecydowanie gorzej wyglądało uderzenie Duńczyka. Kapitan gdańszczan opuścił bowiem stadion w karetce.

Pierwsze doniesienia mówiły o złamanej ręce, która ucierpiała w wyniku wypadku 35-latka. Były jednak podejrzenia gorszego urazu. Niestety poniedziałkowa wizyta w klinice w Koninie potwierdziła niepokojące doniesienia. Badania wykazały bowiem pęknięcie kręgu szyjnego C5. Ponadto drugie badanie wykazało, że kontuzja wystąpiła bardzo blisko nerwu, co wymaga większej ostrożności. To oznacza, że najbliższe 3 miesiące Duńczyk spędzi w kołnierzu ortopedycznym, co przekazał mu lekarz podczas konsultacji. W rzeczywistości jest to równoznaczne z końcem sezonu dla kapitana Wybrzeża.

Jest to ogromny pech dla samego zawodnika jak i gdańskiego klubu. Poprzedni sezon Nicolai Klindt również zakończył przedwcześnie. Po fatalnie wyglądającym wypadku w Ostrowie Wielkopolskim doznał urazu kręgosłupa i więcej na torze się nie pojawił. Energa Wybrzeże było jednak w tamtym momencie w zupełnie innej sytuacji. Teraz czeka ich walka o życie w Metalkas 2. Ekstralidze, a najbliższe spotkanie pojadą przed własną publicznością z #OrzechowaOsada PSŻ-em Poznań.

Żużel
Fot. Sandra Rejzner
Memoriał Henryka Żyto
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *