Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

InvestHousePlus PSŻ Poznań – Enea Falubaz Zielona Góra. „Skorpiony” chcą oszukać przeznaczenie. Powrót Beckera [ZAPOWIEDŹ]

PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

InvestHousePlus PSŻ Poznań – Enea Falubaz Zielona Góra. „Skorpiony” chcą oszukać przeznaczenie. Powrót Beckera [ZAPOWIEDŹ]

Mecz pomiędzy będącym w opałach spadku beniaminkiem rozgrywek a niepokonanym liderem i zarazem głównym pretendentem do awansu, nie powinien wzbudzać większych emocji – nic bardziej mylnego. Oba zespoły a w szczególności drużyna gospodarzy InvestHousePlus PSŻ Poznań ma wielką ochotę sprawić na swoim torze wielką niespodziankę, żeby nie powiedzieć sensację, nie mając w swojej bardzo trudnej sytuacji już więcej do stracenia. Początek spotkania InvestHousePlus PSŻ Poznań – Enea Falubaz Zielona Góra w niedzielę 23.07 o godz. 14:00.
galeria 1 1


Do tej pory InvestHousePlus PSŻ Poznań dał się poznać jako drużyna walcząca o pełną pulę w niemalże każdym spotkaniu do samego końca. I jak to bywa w sporcie żużlowym często przez niuanse w tym poszczególne poniesione straty, ekipa „Skorpionów” mimo naprawdę niezłego bilansu małych punktów zajmuje w tym momencie ostatnie miejsce w tabeli. Hegemoni, niezniszczalni, dominatorzy – tak można śmiało nazwać zespół Enei Falubazu Zielona Góra, który absolutnie opanował rundę zasadniczą 1. Ligi Żużlowej, bijąc każdego napotkanego przeciwnika.

Prezes pierwszoligowego klubu uspokaja: Po Falubazie będę mądrzejszy

Gospodarze niedzielnej rywalizacji na Golęcinie, a więc InvestHousePlus PSŻ Poznań przystąpią do tej rywalizacji bez większych rewolucji w podstawowym zestawieniu. Trener Adam Skórnicki oraz menedżer Jacek Kannenberg będąc świadomymi startu Jonasa Seiferta-Salka w finale DME U23 we francuskim Macon w dniu poprzedzającym ligowy mecz, przesuwają Duńczyka z pozycji rezerwowego na pozycję „10” na wypadek gdyby zawody mistrzowskie zostały przeniesione na rezerwowy niedzielny termin. Taka okoliczność pozwalałaby zastosować ZZ w miejsce nieobecnego zawodnika. Przed młodym zawodnikiem dość spore wyzwanie logistyczne, by dotrzeć na czas do Poznania jednak przy wsparciu klubu ekspedycja powinna się zakończyć pomyślnie.


Niedzielny rywal InvestHousePlus PSŻ Poznań, a więc drużyna Enea Falubaz Zielona Góra również niczym nie zaskoczyła w awizowanym zestawieniu. Do składu po kontuzji ponownie wraca Amerykanin Luke Becker, który będzie chciał przed fazą playoff mieć jak najwięcej jazdy. W formacji młodzieżowej narzekającego w ostatnim czasie na uraz Maksyma Borowiaka zastąpi z kolei Dawid Rempała, dla którego jest to wielka szansa, by pokazać się z dobrej strony, walcząc o miejsce w podstawowym składzie. Menedżer „Mysz” Tomasz Szymankiewicz, ustawiając w ten sposób drużynę, daje jasny sygnał, że nie zamierza odpuszczać tego spotkania mimo zwycięstwa w rundzie zasadniczej.

galeria 2 1


Sezon rundy zasadniczej wkracza w decydującą fazę rozstrzygnięć zarówno w składzie ekip rywalizujących o playoff jak i tych, które chcą uniknąć degradacji do 2. Ligi Żużlowej. Będący mocno pod ścianą żużlowcy InvestHousePlus PSŻ Poznań mają przed sobą, która może się okazać dla nich brutalną lekcją od ligowego potentata, jakim jest Enea Falubaz Zielona Góra. Pokonać niezwyciężonego lidera graniczy wręcz z cudem, ale przecież już nie takie rzeczy świat żużla w polskim ligowym wydaniu widział. Emocje są z pewnością gwarantowane, a mecz może należeć do jednego z najciekawiej zapowiadających się w tej kolejce 1. Ligi Żużlowej.


Awizowane składy:

InvestHousePlus PSŻ Poznań:
9. Kevin Fajfer
10. Jonas Seifert-Salk
11. Antonio Lindbaeck
12. Norbert Krakowiak
13. Aleksandr Łoktajew
14. Oskar Hurysz
15. Kacper Teska


Enea Falubaz Zielona Góra:
1. Przemysław Pawlicki
2. Luke Becker
3. Rasmus Jensen
4. Rohan Tungate
5. Krzysztof Buczkowski
6. Michał Curzytek
7. Dawid Rempała


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *