Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Prezes pierwszoligowego klubu uspokaja: Po Falubazie będę mądrzejszy

prezes
Fot. Andrzej Kozyrski

Autor: Jakub Bielak

Prezes pierwszoligowego klubu uspokaja: Po Falubazie będę mądrzejszy

Krzysztof Mrozek udzielił wywiadu portalowi polskizuzel.pl. Sternik rybnickiego ROW-u opowiedział o swoich oczekiwaniach dotyczących końcówki fazy zasadniczej. Przyznał również, że na razie nie myśli za dużo o walce o awans do PGE Ekstraligi.

Żużel. Dzielna postawa Peterborough Panthers i słaby występ Doyla – raport z Wysp Brytyjskich

ROW Rybnik po burzliwym początku sezonu wszedł na dobrą ścieżkę i plasuje się aktualnie na drugiej pozycji w tabeli. Aby przypieczętować to miejsce po rundzie zasadniczej, rybniczanie muszą wygrać na własnym torze z Arged Malesą Ostrów.

Chcemy wygrać u siebie z Arged Malesą. Tam przegraliśmy 44:45, więc jeśli zwyciężymy, to najpewniej zgarniemy też punkt bonusowy. To da nam komfort. A czy pozwoli utrzymać drugie miejsce? To już zależy od Polonii, która jedzie do Łodzi i podejmuje Landshut. Jeśli Polonia choć raz się potknie, to mamy szansę zostać na drugim. Orzeł pojedzie o życie, więc wszystko jest możliwe. – mówi Mrozek dla polskizuzel.pl.

Coraz śmielej mówi się o ROW-ie jako o drugiej sile w lidze i jedynym zespole, który może rzucić realne wyzwanie Falubazowi Zielona Góra w play-offach. Prezes klubu podchodzi do takich dywagacji z chłodną głową i zaznacza, że jego drużynę czeka jeszcze wyjazd do Zielonej Góry w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego. Ten pojedynek może sporo powiedzieć o formie obu drużyn przed kluczową fazą sezonu.

Nie wiem, jak traktować słowa ekspertów. Sam jestem ciekaw. Uważam, że mamy fajny zespół i ciekawych zawodników. Jeśli powiedzie się plan i wygramy z Arged Malesą, to wtedy pojedziemy na luzie do Zielonej Góry. Zobaczymy, co nam z tego wyjdzie. Po Falubazie będę zdecydowanie mądrzejszy i odpowiem na pytanie, czy stać nas na to, żeby namieszać.

Jeśli chodzi o mecz 13. kolejki przeciwko drużynie z Ostrowa, prezes Krzysztof Mrozek wierzy w swoich zawodników.

Wierzę jednak w mój zespół i w to, że stać nas na wygraną. Jeśli seniorzy pojadą to, na co ich stać, to nie powinno być problemu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *