Żużel - Best Speedway Tv

PSŻ Poznań czyli Okiem Skorpiona – W połowie drogi do Play-off. | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
PSŻ Poznań

PSŻ Poznań czyli Okiem Skorpiona – W połowie drogi do Play-off.

PSŻ Poznań czyli Okiem Skorpiona – W połowie drogi do Play-off.

Jeszcze nie tak dawno z zapartym tchem wyczekiwałem startu obecnego sezonu i szybko niczym strzał z procy, przeleciał półmetek jego fazy zasadniczej. Zgodnie z moimi przewidywaniami, obecne rozgrywki 2 ligi żużlowej dostarczają mi oraz pozostałym kibicom Skorpionów wiele pozytywnych emocji a wyczekiwanie na każdy kolejny mecz naszych czarnych rycerzy, wywołuje we mnie wewnętrzną radość z przeżywania niepowtarzalnych sportowych uniesień.1) Unia Tarnów – SpecHouse PSŻ Poznań (46:44)
Inauguracja w wykonaniu SpecHouse PSŻ Poznań nie należała do najprzyjemniejszych a jak się później okazało też do najłatwiejszych. Zespół Unii Tarnów mocno dał się we znaki naszym zawodnikom i na ciężkim domowym torze w dużej mierze przygotowanym przez deszczową pogodę, to gospodarze lepiej się czuli przez większość spotkania, kontrolując jego przebieg do samego końca.

Wynik 46:44 dla Jaskółek nie jest jednak rezultatem nie do odrobienia w kontekście rewanżu pod koniec lipca w Poznaniu. W tym spotkaniu widać było jeszcze nierówne wejście w sezon naszych zawodników gdzie najjaśniejszymi punktami byli Łotysz Francis Gusts oraz odradzający się jak feniks z popiołu po słabym początku meczu Kacper Gomólski.

2) SpecHouse PSŻ Poznań – Budmax-Stal Polonia Piła (66:24)
Pogrom! Deklasacja! Lanie! To tylko kilka ze słów jakie przychodzą na myśl o tym spotkaniu. Po falstarcie w pierwszym meczu zawodnicy nie pozwolili kibicom na długie rozpamiętywanie tamtego spotkania. Możliwe, że klasa i dyspozycja tamtego dnia odradzającego się po dwuletniej przerwie rywala nie była najwyższa, to uważam, że nikt nie spodziewał się takiego mocnego Lanego Poniedziałku na Golęcinie.

Cała drużyna Skorpionów pojechała fenomenalnie nie pozostawiając rywalowi złudzeń na choćby cień szansy rywalizacji w tym spotkaniu. Na największe uznanie w tym meczu zasłużył debiutujący w żółto-czarnych barwach młodzieżowiec Olivier Buszkiewicz, który nie bał się odważnej jazdy dzięki czemu pokonał nawet seniora drużyny przeciwnej Amerykanina Broca Nicola.

3) Texom Stal Rzeszów – SpecHouse PSŻ Poznań (42:48)
Wyjazd na Podkarpacie to miała być pierwsza próba siły ekipy Tomasza Bajerskiego na tle rywala mającego podobne aspiracje co nasze Skorpiony. Mecz na rzeszowskim lotnisku rozpoczął się bardzo udanie dla naszego zespołu, sumiennie budującego przewagę do ósmego biegu nawet do czternastu punktów przewagi.

galeria 6


W tym momencie spotkania nastąpiło przebudzenie gospodarzy, którzy niwelowali poniesione straty mając przed biegami nominowanymi wciąż realną szansę na zwycięstwo. Na to jednak nie pozwoliły nasze Skorpiony i mimo kontrowersyjnej sytuacji w biegu czternastym między Rune Holtą a Dawidem Lampartem, przywieźli niezwykle cenne punkty w dwóch ostatnich biegach.
Głównym architektem wygranej był zapisujący po raz trzeci w sezonie dwucyfrowy wynik indywidualnej zdobyczy punktowej Łotysz Francis Gusts, wyrastający na największego lidera zespołu.

4) SpecHouse PSŻ Poznań – OK Bedmet Kolejarz Opole (52:38)
Hit rundy zasadniczej 2 ligi żużlowej jakim określano to spotkanie, z perspektywy kibica Skorpionów nie zawiódł. Drużyna od początku meczu jechała bardzo dobrze stopniowo budując swoją przewagę, momentami tylko oddając pojedyncze biegi przeciwnikowi.

galeria 5

Po raz kolejny najlepszym zawodnikiem okazał się niezawodny Łotysz Francis Gusts, którego wsparł doświadczony Rune Holta. Przeciwnikowi zabrakło szczęścia zarówno w przypadku nagłej niedyspozycji Pontusa Aspgrena oraz bardzo słabego występu Karola Barana. Przewaga wydaje się dawać spore nadzieję na co najmniej bonus w meczu rewanżowym zapowiadającym się równie ciekawie co pierwsza jego odsłona.

5) Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – SpecHouse PSŻ Poznań (38:51)
Kolejne spotkanie derbowe tym razem na wyjeździe, wywołujące emocje w rywalizacji na torze, trybunach ale i w loży sterników obu klubów. Warto również nadmienić, że mecz w Rawiczu był debiutem w barwach Skorpionów mocno wyczekiwanego słynnego Brytyjczyka Chrisa „Bombera” Harrisa.

galeria 2 1

Derby od początku nie układały się po naszej myśli, niczym moja podróż na to spotkanie. Od początku bardzo dobrze w barwach Skorpionów jechał jedynie późniejszy bohater tego spotkania Duńczyk Jonas Seifert-Salk i to na Nim koledzy z drużyny wzorowali się z doborem ustawień w dalszej części spotkania. Przyniosło to spodziewany efekt w postaci odrobienia strat oraz rozpoczęcia budowania przewagi dzięki której nasza drużyna ostatecznie zwyciężyła.
Warto tutaj też wspomnień o świetnie zorganizowanym przez słynnego Wielkiego Romana wyjeździe kibiców, dzięki czemu atmosfera na sektorze gości była fenomenalna. Po motoryzacyjnych perturbacjach dotarłem na mecz oglądając go i kibicując od 8 biegu aż do samego pięknego końca (efekt poniżej).

galeria 7


6) Optibet Lokomotiv Daugavpils – SpecHouse PSŻ Poznań (48:42)
Po blisko miesięcznej przerwie od spotkania derbowego przyszła daleka delegacja na Łotwę. Nostalgiczny powrót Francisa Gustsa na swój macierzysty tor na pierwszy pojedynek przeciwko drużynie w której się wychował, nie odbił się jednak na jego dobrym wyniku.

Od początku zawody na specyficznym owalu w Daugavpils nie szły w dobrym kierunku i początek był bardzo podobny do tego w Rawiczu. Rywalom wydatnie dopomógł niedawno wypożyczony z naszej drużyny Duńczyk Kevin Juhl Pedersen, natomiast u Nas tym razem liderował Rune Holta.
Na nic to się jednak nie zdało gdyż każda próba zbliżenia się na mniej niż cztery punkty była gaszona w zarodku co ostatecznie przełożyło się na drugą nieznaczną porażkę w sezonie.

Lider zespołu – Francis Gusts.

Reklamy
galeria 4

Wraz z wypożyczeniem młodego utalentowanego łotewskiego zawodnika z Betard Sparty Wrocław, stało się jasne, że będzie to wartość dodana naszej formacji młodzieżowej. Obserwując tego chłopaka już w poprzednich sezonach nie było to dla mnie wielkim zaskoczeniem choć postęp jaki robi z roku na rok jest dostrzegalny i efektem tego są wyniki.

Mógłbym o tym zawodniku pisać ciągle w samych superlatywach ale nie da się nie docenić jego wkładu w dotychczasowe osiągniecia SpecHouse PSŻ Poznań w tegorocznych rozgrywkach. Mojej oceny nie zmieni nawet ostatni słabszy występ w Daugavpils, ponieważ do tej pory zawodnik ten robił różnicę w postaci dwucyfrowych wyników punktowych, którymi przechylał szalę w poszczególnych meczach na korzyść Skorpionów.

galeria 3

Warto również nadmienić, że Francis Gusts to stały uczestnik SGP2, gdzie w pierwszych zawodach tegorocznego cyklu na praskiej Markecie zajął drugie miejsce ulegając w finale jedynie Mateuszowi Cierniakowi. Wygląda więc na to, że siła Skorpionów to rezerwa zwykła w postaci Łotysza, który stał się naszym prawdziwym „game changerem” i tylko można żałować, że jest jedynie wypożyczonym zawodnikiem.

Tabela (stan na dzień 10.06.2022):

Poz.2. Liga Żużlowam.pkt.+/-
1OPOOK Bedmet Kolejarz Opole711+105
2kolejarzMetalika Recycling Kolejarz Rawicz79+8
3POZSpecHouse PSŻ Poznań68+67
4lokoOptibet Lokomotiv Daugavpils67+22
5Texom Stal Rzeszów - Home | FacebookTexom Stal Rzeszów54-4
6uniaUnia Tarnów64-82
7polonia pilaBudmax-Stal Polonia Piła73-116


Terminarz rundy rewanżowej 2 ligi żużlowej w sezonie 2022:
18.06 – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – (dom)
25.06 – OK Bedmet Kolejarz Opole (wyjazd)
03.07 – Texom Stal Rzeszów (dom)
10.07 – Optibet Lokomotiv Daugavpils (dom)
17.07 – Budmax-Stal Polonia Piła (wyjazd)
23/24.07 – Unia Tarnów (dom)

Dalsza perspektywa obecnego sezonu.
Runda rewanżowa zapowiada się dość obiecująco przed Skorpionami, biorąc pod uwagę, że cztery z sześciu pozostałych meczów rozegra u siebie. Według mnie podopieczni Tomasza Bajerskiego mają bardzo realną szansę na zdobycie wszystkich możliwych punktów bonusowych.

Pomimo braku mi.n Aleksandra Łoktajewa czy Władimira Borodulina, drużyna wraz z kolejnymi dobrymi wynikami zbudowała mocny kręgosłup, który wydaje się być na tyle silny by walczyć o najwyższe cele zarówno w kolejnych meczach jak i na koniec sezonu. Jako kibic jestem zbudowany postawą całego zespołu, że pomimo różnych przeciwności jest w drużynie siła na którą równie ciężko pracują pozostali zawodnicy, nie wymienieni przeze mnie w tym artykule.

O komplet wygranych będzie bardzo trudno chociażby patrząc w kontekście wyjazdowego spotkania w Opolu czyli z najgroźniejszym przeciwnikiem do walki o końcowe sezonowe cele. Jakie one są? Na tą chwilę z pewnością walczymy o Play-off z jak najlepszym rozstawieniem i wydaje się, że drużyna jest na dobrej drodze by to osiągnąć.

galeria 1 2

W fazie playoff na pewno będzie walka o końcowy triumf i upragniony awans będący głównym celem SpecHouse PSŻ Poznań. To co do tej pory osiągnęła nasza drużyna może zadowalać nawet najbardziej wybrednego kibica na Golęcinie.

Cieszy z pewnością dobra atmosfera w zespole, której nie zmącą nawet pojedyncze zgrzyty, które zdarzają się w każdej drużynie ze sporymi ambicjami. Ze swojej perspektywy zamierzam obejrzeć z trybun wszystkie spotkania jakie pozostały do końca sezonu, będąc z drużyną na dobre i na złe, wspierając ją na tyle ile mi starczy głosu w gardle.

Głęboko wierzę, że koncentrując się wyłącznie na każdym kolejnym przeciwniku Skorpiony osiągną sukces na miarę przedsezonowych ambicji. Przed Nami jeszcze wiele wspaniałych emocji, które miejmy nadzieję udzielą się wszystkim sympatykom żużla w Poznaniu!

Foto: Sandra Rejzner


Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×