Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, czy Texom Stal Rzeszów? Przed nami spotkanie piątej z szóstą drużyną 2. Ekstraligi [ZAPOWIEDŹ]

PSŻ Poznań
Fot. własne

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, czy Texom Stal Rzeszów? Przed nami spotkanie piątej z szóstą drużyną 2. Ekstraligi [ZAPOWIEDŹ]

Pora na spotkanie piątej i szóstej drużyny w tabeli. Do Poznania przyjeżdża Texom Stal Rzeszów. Spotkanie to odbędzie się w ramach szóstej kolejki. Kto okaże się lepszy na poznańskim owalu? Czy gospodarze wygrają drugi raz z rzędu u siebie? Czy to może Stal zmotywowana porażką z Polonią postanowi odkuć się na poznańskiej ziemi?

Gospodarze mają odjechane jedynie pięć spotkań, w których zdobyli 5 punktów i aktualnie zajmują 5 miejsce w tabeli. Tydzień temu mieli odjechać spotkanie w Ostrowie, ale plany pokrzyżował deszcz. W piątek za to udało się rozegrać zaległe spotkanie piątej kolejki. Do Poznania przyjechała drużyna z Bydgoszczy. Skorpiony wygrały to spotkanie 48:42. Najlepszym zawodnikiem okazał się Douglas, który zdobył 14 punktów w 5 startach. Bardzo dobrze zaprezentował się również Kacper Grzelak, który wywalczył na torze 8 punktów z bonusem w czterech startach. Czy PSŻ wygra u siebie?

Rzeszowska drużyna odjechała do tej pory sześć kolejek, a na swoim koncie ma jedynie 4 punkty. W minioną niedzielę Stal walczyła u siebie z Bydgoszczą, ale przegrała 21:33. Mecz został przerwany po 9 biegach. Próbowano jeszcze rozegrać 10 bieg, jednak opady deszczu były zbyt silne i sędzia zadecydował o zakończeniu spotkania. Jednym z lepszych zawodników Stali w tym spotkaniu był Thorssel, który wygrał oba odjechane przez siebie biegi. Rafalski był drugim zawodnikiem w rzeszowskiej drużynie, który wygrał bieg, ale w swoim kolejnym starcie zaliczył „zero”. Czy wyjazd do Poznania zakończy się zwycięstwem? Czy punkty znów przejdą Stali koło nosa?

Spotkanie rozpocznie się 09 czerwca o godzinie 14:00. Transmisja z tego meczu będzie dostępna jedynie na Canal+ Online. Przebieg spotkania będzie można również śledzić u nas na stronie. Zapraszamy.

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań

9.Matias Nielsen
10.Szymon Szlauderbach
11.Mateusz Dul
12.Aleksandr Łoktajew
13.Ryan Douglas
14.Kacper Teska
15.Kacper Grzelak

Texom Stal Rzeszów

1.Marcin Nowak
2.Mateusz Świdnicki
3.Nicki Pedersen
4.Krystian Pieszczek
5.Jacob Thorssell
6.Wiktor Rafalski
7.Kryspin Jarosz

Żużel
Fot. Sandra Rejzner
wybrzeze gdansk psz poznan
Fot. Sandra Rejzner

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×