Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

InvestHousePlus PSŻ Poznań – Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Walka o pełną pulę [ZAPOWIEDŹ]

PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

InvestHousePlus PSŻ Poznań – Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Walka o pełną pulę [ZAPOWIEDŹ]

Runda rewanżowa w 1. Lidze Żużlowej nabiera coraz większego rozpędu, szczególnie ta obecna 9 runda wydaje się być kluczowa dla losów dalszego układu tabeli. InvestHousePlus PSŻ Poznań po ostatniej wyjazdowej wpadce w Gdańsku, gdzie nie obronił choćby punkty bonusowego, zamierza wziąć repetę w domowym pojedynku z Abramczyk Polonią Bydgoszcz.
galeria 1
Foto


Pojedynek InvestHousePlus PSŻ Poznań – Abramczyk Polonia Bydgoszcz rozpocznie się w niedzielę 11.06 o godz. 14 na stadionie POSiR Golęcin. Dla tegorocznego beniaminka 1. Ligi Żużlowej stawka każdego meczu jest wysoka, szczególnie gdy nie wykorzystuje się dogodnych okazji do wypracowania sobie buforu bezpieczeństwa. Z kolei bydgoskie „Gryfy” mimo środowego upadku Andreasa Lyagera i braku pewności jego występu, czują się mocne i również chcą sięgnąć po pełną pulę.


Dla InvestHousePlus PSŻ Poznań to spotkanie może okazać się z gatunków tych o być albo nie być, patrząc przez pryzmat terminarza, gdzie do końca rozgrywek przyjdzie „Skorpionom” stoczyć twardy bój o ligowy byt z ligowymi potentatami u siebie i z bezpośrednimi rywalami o utrzymanie na wyjazdach. Zgodnie z tradycją menedżer Tomasz Bajerski postanowił zamieszać w ustawieniu, a ponadto w związku ze zdrowotną absencją Adriana Gały w podstawowym zestawieniu znalazł się Kacper Mateusz Grzelak, który jednak będzie zmieniany przez startującego z rezerwy Jonasa Seiferta-Salka.

Makabryczny upadek w biegu juniorskim w Łodzi

Przeciwnik InvestHousePlus PSŻ Poznań, a więc ekipa Abramczyk Polonii Bydgoszcz borykała się przed tym spotkaniem ze sporym problemem w postaci możliwej absencji Andreasa Lyagera, spowodowanej upadkiem podczas środowego spotkania ligi duńskiej, w wyniku którego zawodnik doznał urazu ręki. W związku tym trener Jacek Woźniak zareagował pierwszą tak sporą rotacją w dotychczasowym żelaznym ustawieniu, pozostawiając jednak przy tym wolną pozycję nr 2 w przypadku różnych scenariuszy. Dla Davida Bellego i Oliviera Buszkiewicza będzie to również pierwszy powrót na Golęcin w innych barwach.

galeria 2


InvestHousePlus PSŻ Poznań nie jest z pewnością faworytem niedzielnego starcia z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Ze względu na modyfikacje terminarza dla „Gryfów” będzie to dopiero trzeci wyjazd w tym sezonie, który zweryfikuje siłę drużyny aspirującej do walki o Ekstraligę. Beniaminek rozgrywek zamierza jednak na własnym torze pokazać, jaki w zespole „Skorpionów” drzemie charakter w walce o pozostanie w 1. Lidze Żużlowej. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, w którym każdą ze stron usatysfakcjonuje tylko trzy punkty.

Składy awizowane:

InvestHousePlus PSŻ Poznań
9. Norbert Krakowiak
10. Kevin Fajfer
11. Kacper Mateusz Grzelak
12. Antonio Lindbaeck
13. Aleksandr Łoktajew
14. Kacper Teska
15. Karol Żupiński

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1. Kenneth Bjerre
2.
3. Szymon Szlauderbach
4. Daniel Jeleniewski
5. David Bellego
6. Wiktor Przyjemski
7. Olivier Buszkiewicz


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×