Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Przyjemski zwycięzcą Brązowego Kasku w Pile, niespodziewany zdobywca drugiego miejsca!

Wiktor Przyjemski
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Grzęda

Przyjemski zwycięzcą Brązowego Kasku w Pile, niespodziewany zdobywca drugiego miejsca!

Zwycięstwem Wiktora Przyjemskiego zakończył się turniej o Brązowy Kask, drugie miejsce niespodziewanie zajął Paweł Trześniwski, a podium uzupełnił Bartosz Bańbor.

Pierwsza seria startów przyniosła kilka naprawdę interesujących rozstrzygnięć. Wiktor Przyjemski naprawdę długo musiał rywalizować z Marcelem Kowolikiem, którego jednak minął w połowie wyścigu. Po tym ataku Kowolik jechał na drugiej pozycji, ale po defekcie na ostatnim łuku spadł na czwartą pozycję i nie zapunktował. Bardzo słabo w pierwszym swoim starcie pokazał się Oskar Paluch, który przyjechał ostatni w wyścigu z Kacprem Halkiewiczem, Bartoszem Bańborem i Szymonem Ludwiczakiem.

Błyskawicznie po niepowodzeniu w pierwszej serii startów przełamał się Paluch. Syn Piotra Palucha w siódmym wyścigu został pierwszym zawodnikiem, który wygrał z innego pola, niż czwarte. Ponownie problemy na trasie miał Kowolik, który dojechał do mety daleko za rywalami. Zdecydowanie najciekawszym wyścigiem w tej części rywalizacji był bieg ósmy. Po starcie prowadził Halkiewicz, który bardzo mocno rywalizował z Wiktorem Przyjemskim. Górą w tej rywalizacji okazał się zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin.

Z powodu ryzyka opadów deszczu zawody w Pile odbywały się bardzo ekspresowo. 12 wyścigów odjechano w niespełna 70 minut, co jest bardzo dobrym wynikiem. Po tym etapie rywalizacji wykrystalizowała się piątka, która powinna walczyć o pozycje na podium. Prowadził mający trzy „trójki” Wiktor Przyjemski, po 7 punktów mieli na swoim koncie Bańdur oraz Bańbor, a o jeden mniej Paweł Trześniewski i Kajetan Kupiec.

Po szesnastu rozegranych wyścigach Wiktor Przyjemski prowadził z czterema zwycięstwami, drudzy Bańbor i Trześniewski mieli po 9 punktów, to oznaczało, że wychowanek Polonii Bydgoszcz potrzebował zaledwie punktu w ostatniej serii startów do zapewnienia sobie zwycięstwa w całych zawodach.

Na otwarcie ostatniej części rywalizacji zaledwie punkt zdobył Kajetan Kupiec, czym mocno sobie utrudnił rywalizację o podium. Dopiero w 19 wyścigu szansę wyjazdu na tor otrzymali rezerwowi. Szymon Ludwiczak dotknął taśmy. Zastąpił go Franciszek Majewski, który również wjechał w taśmę. W tym biegu formalności dopełnił Wiktor Przyjemski, który pewnie zwycięzył, czym przypieczętował wygraną w Brązowym Kasku! Ostatni wyścig, który decydował o miejscach na podium, przyniósł kolosalne emocje! Ze startu na prowadzenie wyszedł Bańbor, drugi był Kowolik, a trzeci Paweł Trześniewski.

Oznaczało to, że Bańbor ma drugie miejsce, a Trześniwski zmierzy się z Halkiewiczem w biegu dodatkowym o trzecie miejsce. Jednak w pewnym momencie Marcel Kowolik wyprzedził Bartosza Bańbora, który popełnił błąd i spadł za Pawła Trzesniewskiego. Gdy wydawało się, że wszystko jest już rozstrzygnięte, to z nogi Marcela Kowolika spadł „laczek” i został on wyprzedzony przez Trześniewskiego oraz Bańbora, a to oznacza, że drugi będzie zawodnik ROW-u Rybnik, a trzeci Motoru Lublin.

Wyniki turnieju o Brązowy Kask w Pile:
 1. Wiktor Przyjemski, Motor Lublin (3,3,3,3,3) – 15
 2. Paweł Trześniewski, ROW Rybnik (3,0,3,3,3) – 12
 3. Bartosz Bańbor, Motor Lublin (2,2,3,2,2) – 11
 4. Kacper Halkiewicz, Włókniarz Częstochowa (1,2,1,3,3) – 10
 5. Szymon Bańdur, Wilki Krosno (1,3,3,0,2) – 9
 6. Kajetan Kupiec, Włókniarz Częstochowa (3,1,2,2,1) – 9
 7. Oskar Paluch, Stal Gorzów (0,3,2,1,3) – 9
 8. Krzysztof Lewandowski, KS Toruń (1,3,0,2,2) – 8
 9. Antoni Mencel, Unia Leszno (1,1,2,1,2) – 7
 10. Filip Seniuk, Sparta Wrocław (2,2,1,0,1) – 6
 11. Kevin Małkiewicz, GKM Grudziądz (2,1,2,1,d) – 6
 12. Szymon Ludwiczak, Włókniarz Częstochowa (3,2,0,1,t) – 6
 13. Marcel Kowolik, Sparta Wrocław (0,0,0,3,1) – 4
 14. Tobiasz Jakub Musielak, Polonia Piła (0,0,1,2,0) – 3
 15. Oskar Hurysz, Falubaz Zielona Góra (0,1,1,0,1) – 3
 16. Jan Przanowski, GKM Grudziądz (2,0,0,0,0) – 2
 17. Franciszek Majewski Polonia Bydgoszcz (t) – 0
 18. Mateusz Affelt KS Toruń (d) – 0
lista startowa srebrnego kasku
Fot. Roman Biliński
Paweł Trześniewski
Fot. Arkadiusz Siwek

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×