Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Przyjemski wystąpi w 3. Finale Canal+Online IMP!

Przyjemski
Fot. Michał Szmyd

Autor: Norbert Giżyński

Przyjemski wystąpi w 3. Finale Canal+Online IMP!

Przed nami trzeci, ostatni, Finał tegorocznej edycji Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Dojdzie do niego w niedzielę (30 lipca) w Krośnie. Jak można było przewidywać, nie obejdzie się bez zmian na liście startowej tego turnieju. Nie wystartuje bowiem wciąż leczący kontuzję Piotr Pawlicki.

Norbert Krakowiak wyląduje w Krośnie? Wszystko zależy od Poznania

Zawodnika Betard Sparty Wrocław zastąpi Wiktor Przyjemski, który imponuje w bieżącym sezonie żużlowym wysoką formą. Śmiało można przyznać, że 18-letni junior pełni rolę lidera bydgoskiej Abramczyk Polonii. Zwłaszcza że zajmuje drugą pozycję wśród najskuteczniejszych żużlowców 1. Ligi. Średnia biegowa Przyjemskiego wynosi obecnie 2,436 na bieg.

Młody jeździec brał udział we wcześniejszych rundach IMP. W imprezie w Rzeszowie (8 czerwca) jeździł za Dominika Kubera. Wtedy, z 6 punktami na koncie, uplasował się na jedenastej lokacie. Z kolei w Pile (16 lipca) zaprezentował się jeszcze lepiej. Sklasyfikowany został na ósmym miejscu, a przy swoim nazwisku zapisał 8 „oczek”. W Wielkopolsce Wiktor także zastępował młodszego z braci Pawlickich, który właśnie w trakcie tych zawodów doznał poważnego urazu.

Bardzo się cieszę, że po raz trzeci będę miał okazję rywalizować z najlepszymi polskimi zawodnikami. Mam świadomość, że wskakuję w miejsce tych, którzy ulegają kontuzji, ale żużel to taki sport, w którym tego typu sytuacje zdarzają się bardzo często. Piotrowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia i ścigania. Dla mnie udział w tego typu zawodach to duża frajda, ale też nauka. Swoje umiejętności mogę weryfikować na tle trudnych rywali. Cieszę się z każdego zdobytego punktu w CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Nie jest ich mało, ale gdyby nie błędy, byłoby pewnie więcej. Do Krosna jadę zmotywowany, bo jak każdy zawodnik, bardzo chcę wygrywać – przyznał na łamach speedwayevents.pl Przyjemski.

Pierwszym rezerwowym finałowej krośnieńskiej rywalizacji będzie Mateusz Cierniak, zaś drugim – Jakub Miśkowiak.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *