Żużel - Best Speedway Tv

Tegoroczne przygotowania do sezonu inne niż zwykle | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tegoroczne przygotowania do sezonu inne niż zwykle

przygotowania
bstv 1536x162 2
Tegoroczne przygotowania do sezonu inne niż zwykle 3

Tegoroczne przygotowania do sezonu inne niż zwykle

Marcowa pogoda w Polsce nie rozpieszcza żużlowców. Miesiąc ten zazwyczaj obfity jest w sparingi
i treningi żużlowe, niestety w tym roku sytuacja wygląda inaczej. Wpłynęła na to nie tylko sytuacja pandemiczna w kraju, ale również pogoda (deszcz i śnieg), które uniemożliwiły przeprowadzenie zawodów sprawdzających drużyny.

Sparingi to bardzo istotny rodzaj treningów. Podczas nich żużlowcy mogą sprawdzić swoją siłę ścigając się z rywalami, przetestować przełożenia i poćwiczyć jazdę parą. Przed tegorocznym sezonem tylko nieliczni będą mieli taką okazję.
Dopływały do nas informacje o przełożeniu bądź odwołaniu sparingów z różnych stron Polski. Na taki ruch zdecydowały się m.in. zespoły z Gorzowa, Lublina, Wrocławia, Gdańska czy Tarnowa. Mimo wszystko mogliśmy już obejrzeć jeden sparing pomiędzy zespołami z Bydgoszczy i Torunia, w którym wygrali gospodarze. 27 marca odbędzie się sparing rewanżowy w Toruniu, natomiast 29 marca pierwszy sparing odjedzie Unia Leszno z Falubazem Zielona Góra. Dzień później drużyny odjadą rewanż.

Żużlowcy nie mieli zbyt wiele okazji do ścigania się przed sezonem. Pojedyncze treningi to nie to samo co spotkanie pod taśmą z rywalem. Czy zawodnicy będą w 100% przygotowani do sezonu? Odpowiedź na to pytanie poznamy już za kilkanaście dni.

Fot. Sonia Kaps

baner 1200 200
Tegoroczne przygotowania do sezonu inne niż zwykle 4

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×