Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Przemysław Liszka kończy przygodę z żużlem?! „Pewnie niejedną rzecz zrobiłbym dziś inaczej”

Przemysław Liszka

Autor: Sebastian Krauz

Oceń Wpis

Przemysław Liszka kończy przygodę z żużlem?! „Pewnie niejedną rzecz zrobiłbym dziś inaczej”

Przemysław Liszka sezon 2022 może spisać na straty. Drużynowy Mistrz Polski z 2021 roku nie tylko stracił miejsce w pierwszym składzie ekipy z Wrocławia, ale także nie miał okazji na starty w U24 Ekstralidze. Dziś 22-latek udzielił wywiadu portalowi sportowefakty.wp.pl, gdzie opowiedział o swojej przyszłości.

Przemysław Liszka był jedną z większych nadziei żużla we Wrocławiu. Najlepszy sezon zaliczył w 2021 roku, kiedy to wystąpił w 18 meczach, pojawił się na torze 55 razy i zdobył 55 punktów i 8 bonusów. Wygrał 8 biegów, 4 razy był drugi, 23 razy trzeci a 20 razy nie zdobył punktów co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,145.

W minionym sezonie 22-latek nie miał jednak okazji pokazać się kibicom w meczach PGE Ekstraligi oraz U24 Ekstraligi co zrodziło wile pytań na temat jego przyszłości. Dziś 22-latek udzielił wywiadu portalowi sportowefakty.wp.pl, gdzie rozwiał wątpliwości na swój temat. Już na wstępie zawodnik powiedział, że na ten moment nie przewiduje kontowania kariery. Na pytanie, czy to już koniec odpowiedział:

W tej chwili tak. Na początku poprzedniego roku nie zakładałem, że tak się stanie. Intensywnie poszukiwałem klubu, a zainteresowanie moimi usługami było spore. Miałem dwie, bardzo konkretne propozycje i zdawało mi się, że muszę tylko wybrać tą najlepszą dla siebie. Gdy ustaliliśmy warunki i przyszedł czas na podpis, kontakt się urwał. Po prostu telefon zaczął milczeć – powiedział Przemysław Liszka w wywiadzie z portalem sportowefakty.wp.pl

Szymon Woźniak: ,,Ambitny sportowiec uważa, że im więcej pracy wykona, tym będą lepsze efekty”

Zawodnik nie chciał jednak powiedzieć o które kluby dokładnie chodziło. Zdradził tylko, że były one z 2 Ligi Żużlowej. Przemysław Liszka został zapytany także o to, czy jego zdaniem dało się coś zrobić lepiej, żeby uniknąć takiej sytuacji.

Reklamy

– Trudno powiedzieć. Może gdybym robił więcej szumu medialnego wokół mojej osoby, ale nie jestem takim typem sportowca. Mam świadomość, że zawodowy sport rządzi się swoimi prawami. Dziś jesteś, a jutro Cię nie ma. Nie miałem doświadczenia, które pomogłoby mi w procesie zmiany klubu, a to z wiadomych względów, gdyż całą swoją dotychczasową przygodę sportową spędziłem we Wrocławiu – powiedział Przemysław Liszka w wywiadzie z portalem sportowefakty.wp.pl

Obecnie Przemysław Liszka ściga się na motocyklach enduro i z tym wiąże obecnie przyszłość. Zawodnik na koniec powiedział także, jak podsumowałby swoją karierę.

– Ciekawa, fajna przygoda, w której musiałem zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Nie mogę powiedzieć, że było łatwo, wręcz przeciwnie, nie było kolorowo. Pewnie niejedną rzecz zrobiłbym dziś inaczej, ale cóż. Takie dywagacje nie mają już najmniejszego sensu – powiedział Przemysław Liszka w wywiadzie z portalem sportowefakty.wp.pl

Przemysław Liszka w swojej karierze żużlowej zdobył między innymi Drużynowe Mistrzostwo Polski (2021) a także srebrny (2019) oraz brązowe (2018,2020) medale DMP. Na swoim koncie ma także brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych z 2018 roku. W swojej karierze startował w barwach klubów z Wrocławia (2015-2021) oraz Poznania (2017 na zasadzie wypożyczenia).

Fot. Emilia Hamerska-Lengas

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×