Przeminęło z wiatrem vol. 6 – Tomasz Bajerski

Tomasz Bajerski urodził się 9 września 1975 roku w Toruniu. W barwach tamtejszego Apatora zdał licencję nr 1213 w wieku 16 lat. Rok później zadebiutował w klubie z Torunia i spędził w nim pięć lat. Następnie przeniósł się do Stali Gorzów Wielkopolski na cztery sezony. Wrócił do zespołu z Torunia na cztery lata. Następnie roczne przygody zaliczył w drużynach z Gdańska, Grudziądza, Daugavpils, Miszkolca, Krosna oraz Piły. Najlepszą średnią w karierze w najwyższej klasie rozgrywkowej, a dokładnie 2,283 pkt/bieg wykręcił w 1996 roku. Razem zdobył osiem medali w DMP. Oprócz polskiej ligi ścigał się także w Danii, Niemczech, Rosji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Węgrzech oraz Czechach. W 2003 odniósł największy sukces w swojej karierze. Był stałym uczestnikiem cyklu SGP. We wszystkich dziewięciu rundach zdobył 51 punktów i zajął 15. miejsce. Najlepiej mu poszło w Słowenii gdzie zajął 6. Miejsce i zostawił za plecami takich zawodników jak Jason Crump, czy Greg Hancock. 

1993 rok – Tomasz Bajerski od dwóch sezonów świetnie sobie radzi, jako junior w pierwszoligowym Apatorze Toruń. Rok wcześniej zajmuje 2. miejsce w turnieju o „Srebrny Kask” zdobywając 12 punktów. 
fot. wikipedia.org

1995 rok – 20-latek razem z Apatorem Toruń zdobywa srebrny medal w DMP. Rozwija się z roku na rok i przekracza średnią 2,000 pkt/bieg.
fot. Jarosław Pabijan

1997 rok – Tomasz Bajerski przenosi się do Stali Gorzów Wielkopolski. Ustala nowy rekord transferowy, który wynosi 600 tysięcy złotych. Do dnia dzisiejszego nikt go jeszcze nie przebił.
fot. gazetalubuska.pl

2000 rok – 25-latek spędza ostatni sezon w Stali Gorzów Wielkopolski. Na pożegnanie z drużyną z województwa lubuskiego zdobywa z nią brązowy medal w DMP. Wraca do macierzystego zespołu.
fot. Newspix

2006 rok – Tomasz Bajerski spędza jeden rok w GTŻ-ecie Grudziądz. W 1. LŻ zalicza jeden ze swoich najgorszych sezonów, ponieważ wykręca niską średnią 0,750 pkt/bieg.
fot. Kazimierz Ligocki

2007 rok – 32-latek udaje się na wypożyczenie do Lokomotivu Daugavpils z Unibaxu Toruń. Jest liderem tej drużyny i prowadzi ją do awansu o klasę wyżej.  W Łotewskiej drużynie na poziomie drugoligowym zdobywa średnią 2,205 pkt/bieg.
fot. Rafał Paszek

2015 rok – Tomasz Bajerski rok wcześniej wychodzi z więzienia. Miał problemy z prawem, kiedy został oskarżony o wyłudzenie kredytów w różnych bankach i ucieczce do USA. Wrócił do żużla, jako ekspert w stacji TVP.
fot. Arkadiusz Siwek

2017 rok – 42-latek zalicza debiut trenerski w drugoligowym PSŻ-ecie Poznań. Przez trzy lata zajmuje z tą drużyną 4., 5. oraz 2. miejsce w najniższej klasie rozgrywkowej.
fot. Wojciech Szubartowski

2020 rok – Tomasz Bajerski zostaje trenerem w swoim macierzystym klubie. Razem z Apatorem Toruń zdobywa awans do PGE Ekstraligi. Jego drużyna wygrywa jedenaście spotkań na czternaście.
fot. TVP 3 Bydgoszcz

fot. Arkadiusz Siwek

0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *