Przeminęło z wiatrem vol. 12 – Krzysztof Kasprzak

Krzysztof Kasprzak urodził się 18 lipca 1984 roku w Lesznie. Licencję żużlową nr 76 zdobył w wieku 16 lat w barwach „Byków”. W macierzystym klubie zadebiutował w 2001 roku podczas spotkania z Apatorem Toruń i zdobył 5 punktów (1,0,1,3). W barwach Unii Leszno występował przez 9 lat. W 2010 i 2011 roku reprezentował „Jaskółki” z Tarnowa. W sezonie 2012 „KejKej” przeniósł się do Stali Gorzów Wielkopolski. W 2021 roku będzie reprezentował GKM Grudziądz. Krzysztof Kasprzak występował także w ligach: angielskiej, szwedzkiej, duńskiej oraz niemieckiej. Do jego największych sukcesów z pewnością należy srebrny medal w IMŚ w 2014 roku. Razem z reprezentacją polski pięciokrotnie stanął na pierwszym miejscu podium w DPŚ. W IMŚJ w 2005 roku zdobył złoty medal. Na arenie europejskiej w 2003 roku zdobył tytuł IME. Najlepszą średnią w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce uzyskał w 2014 roku. Wynosiła ona 2,310 pkt./bieg i był sklasyfikowany na drugim miejscu wśród wszystkich zawodników.

2001 rok – Krzysztof Kasprzak debiutuje w barwach Unii Leszno. Razem z „Bykami” zajmuje 7. miejsce w Ekstralidze. Sezon później „KejKej” wywalcza srebrny medal w IMŚJ w Slanach. Zdobywa 14 punktów i przegrywa w wyścigu dodatkowym o pierwsze miejsce z Lukášem Drymlem.
fot. facebook.com/unialesznoks

2003 rok – 19-latek zdobywa tytuł IME. Na torze w Slanach wygrywa w wyścigu dodatkowym o pierwsze miejsce ze Sławomirem Drabikiem. Brązowy medal zdobywa Magnus Zetterström. Sezon później Krzysztof Kasprzak debiutuje w SGP. Podczas turnieju w Bydgoszczy zdobywa 3 punkty i zajmuje 20. miejsce.  
fot. Jerzy Rusko

2005 rok – Krzysztof Kasprzak w Wiener Neustadt zdobywa tytuł IMŚJ. Co ciekawe, wywalczył złoto w niecodziennych okolicznościach. Opady deszczu spowodowały przerwanie zawodów po 12. biegu i najwięcej punktów miał właśnie „KejKej” oraz Tomáš Suchánek. Doszło do rzutu monetą i losowanie wygrał Polak. Zdjęcie z finału MPPPK we Wrocławiu.
fot. Sebastian Stankiewicz

2007 rok – Ś.P. Prezydent Lech Kaczyński odznacza reprezentację polskich żużlowców – zdobywców tytułu DMŚ. Wśród zawodników jest Krzysztof Kasprzak. W Ekstralidze razem z Unią Leszno zdobywa tytuł DMP. Zostaje 10. najlepszym zawodnikiem w lidze ze średnią 2,160 pkt./bieg. Pierwszy raz w karierze staje na podium w turnieju SGP. Zdobywa drugie miejsce na torze w Bydgoszczy.
fot. wikimedia.org

2010 rok – 26-latek przenosi się z macierzystego klubu do Unii Tarnów. Przez wszystkie lata zdobywa z „Bykami” jeden złoty i dwa srebrne medale w DMP. Razem z „Jaskółkami” przez dwa sezony kończy rywalizację na 5. oraz 7. miejscu w Ekstralidze.  
fot. Paweł Wieczorek

2012 rok – Krzysztof Kasprzak przenosi się do Stali Gorzów Wielkopolski. Razem z drużyną zdobywa srebrny medal w DMP. Dwukrotny występ odnotowuje także w cyklu SGP. W Cardiff zdobywa 13 punktów i staje na drugim miejscu podium a w Vojens wywalcza tylko 4 punkty.
fot. Bogusław Sacharczuk – Gazeta Lubuska

2014 rok – Ten sezon należy do „KejKeja”. Odnosi największy sukces w karierze i zdobywa srebrny medal w IMŚ. W całym cyklu zwycięża w trzech turniejach (Toruń, Daugavpils, Bydgoszcz). Na zdjęciu z Gregiem Hancockiem (złoty medal) oraz Nickim Pedersenem (brązowy medal). W rozgrywkach ligowych razem ze Stalą Gorzów Wielkopolski zdobywa tytuł DMP. Zwycięża także w turnieju o IMP zostawiając za plecami m.in. Piotra Pawlickiego czy Janusza Kołodzieja.
fot. Getty

2017 rok – 33-latek zwycięża w Lublinie w jednym z turniejów cyklu SEC. Zdobywa 13 punktów i w biegu finałowym pokonuje Andrzeja Lebiediewa, Artioma Łagutę oraz Przemysława Pawlickiego. Z drużyną Stali Gorzów Wielkopolski zdobywa brązowy medal w DMP.    
fot. Jakub Orzechowski

2021 rok – Krzysztof Kasprzak po dziewięciu sezonach spędzonych w Stali przenosi się do GKM-u Grudziądz. Przez wszystkie lata razem z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego zdobywa dwa złote, trzy srebrne oraz dwa brązowe w DMP. Krzysztof Kasprzak będzie także stałym uczestnikiem cyklu SGP po kilku latach przerwy.
fot. gkm.grudziadz.net

0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *