Przejdź do treści
Artykuły/Multimedia

Przeminęło z wiatrem vol. 1 – Rafał Dobrucki

Przeminęło z wiatrem vol. 1 – Rafał Dobrucki

Autor: Redakcja

Przeminęło z wiatrem vol. 1 – Rafał Dobrucki

Nowy trener polskiej kadry seniorskiej – Rafał Dobrucki pierwsze kroki na żużlu stawiał w Polonii Piła. Przez jego karierę żużlowca przewinęły się jeszcze trzy inne kluby w Polsce. Najlepszy sezon w PGE Ekstralidze odjechał w 2009 roku. W barwach Falubazu Zielona Góra zdobył średnią 2,061 pkt/bieg i wywalczył z zespołem DMP. Ścigał się także w klubach szwedzkich: Kaparna Göteborg, Hammarby Sztokholm i Piraterna Motala. W 2004 roku występował w Anglii, jako zawodnik Oxford Cheetahs. W 1997 roku został wicemistrzem w indywidualnych mistrzostwach świata juniorów. Rafał Dobrucki, jako szkoleniowiec trenował drużyny z Zielonej Góry i Wrocławia. Przez ostatnie lata czuwał nad kadrą juniorską. Przedstawiamy, jak 42-Latek zmieniał się na przestrzeni czasu!

1 2

1993 rok – Zdanie licencji w wieku 16 lat i stawianie pierwszych kroków w Polonii Piła.
fot. Alicja Skowrońska

3

1995 rok – Polonia Piła 48:42 Apator-Elektrim Toruń – Świetny występ 18-letniego Rafała Dobruckiego. W tamtym meczu zdobył 13 punktów i 2 bonusy.
fot. Jarek Pabijan

DOBRUCKI RAFAL

2003 rok – Rafał Dobrucki odchodzi z macierzystego klubu i przenosi się do Unii Leszno, w której występuje przez kolejne trzy lata.
fot. Unia Leszno

55cd5d53b05ce p 1

2007 rok – 31-latek przenosi się do Stali Rzeszów na jeden sezon. Razem z drużyną z podkarpacia zajmuje 4. miejsce w Ekstralidze.
fot. Krzysztof Łokaj

5afeadafb0a12 p

2008 rok – Rafał Dobrucki przenosi się do Falubazu Zielona Góra. W barwach „Myszy” występuje przez trzy lata.
fot. Tomasz Gawałkiewicz

CvwughyW8AApbb

2010 rok – W Ostrowie Wielkopolskim rozgrywany jest półfinał GP Challenge. Rafał Dobrucki bierze udział w tych zawodach i zdobywa 9 punktów.
fot. WTS Sparta Wrocław

ayMktkqTURBXy9iNDI2NjEwMGIwNmRhNjkyOGYyNzM0MDYzNTNkOTljNi5qcGVnkZUDABjNDcnNB8E

2012 rok – „Rafiego” karierę żużlowca rok wcześniej zatrzymuje ciężka kontuzja, której doznaje w lubuskich derbach. Dokładnie doszło do złamania dwóch kręgów piersiowych kręgosłupa. Po wyleczeniu zostaje trenerem Falubazu Zielona Góra. Jest szkoleniowcem lubuskiej drużyny przez 3 lata.
fot. Jakub Piasecki

www.tuwroclaw

2017 rok – 41-latek zostaje trenerem Sparty Wrocław. Razem z tą drużyną zdobywa brązowy i srebrny medal DMP.
fot. Paweł Prochowski

000ARY42I2U3TX79 C122 F4

2020 rok – Rafał Dobrucki zostaje trenerem kadry seniorskiej Polski. Dalej sprawuje posadę szkoleniowca narodowego zespołu juniorskiego.
fot. Dominik Gajda

fot. Dominik Gajda

baner mały psd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *