Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Problemy z torem w Gdańsku! Sędzia ma podjąć decyzję odnośnie rozpoczęcia spotkania

Torem w Gdańsku
Fot. Canal+ Sport 5

Autor: Krzysztof Choroszy

Problemy z torem w Gdańsku! Sędzia ma podjąć decyzję odnośnie rozpoczęcia spotkania

Dzisiaj miały zostać rozegrane dwa spotkania szóstej kolejki Metalkas 2. Ekstraligi. W Gdańsku miejscowe Energa Wybrzeże ma zmierzyć się z H.Skrzydlewska Orłem Łódź. Dla obu ekip jest to bardzo ważne starcie, które będzie decydować o aktualnym układzie tabeli ligowej. Przegrany będzie bowiem na ostatnim miejscu. Niestety sam mecz został opóźniony i nie wiadomo, czy się odbędzie. Wszystko przez kolejne problemy z gdańskim owalem.

Ostatnio dużo kłopotów sprawia tor w Gdańsku. Po dwunastu wyścigach ze względu na stan nawierzchni przerwana została runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Wcześniej raz nie odbył się turniej eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Polski. Tym razem znów pojawiły się problemy, które mogą skutkować nieodbyciem się zaplanowanych na dzisiaj zawodów. O problemach poinformowało Wybrzeże w mediach społecznościowych.

Najpierw po godzinie 10:00 klub podjął decyzję o tym, że ze względu na prace torowe prowadzone po nocnych opadach otwarcie kas i bram stadionowych zostało przesunięte na 13:00. Chwilę po 13 Wybrzeże zaapelowało jednak do swoich kibiców, aby wstrzymać się z przyjazdem na stadion, gdyż aktualnie trwają prace, mające doprowadzić stan toru do regulaminowego, a o 14:30 przez sędziego zawodów ma zostać podjęta decyzja odnośnie tego, czy mecz się rozpocznie. Pierwszy bieg miałby się odbyć wtedy po 45 minutach.

Są to więc kolejne problemy, jakie gdańszczanie mają ze swoim torem w ostatnim czasie. Pozostaje więc jedynie trzymać kciuki za to, by spotkanie mogło odbyć się na bezpiecznym dla zawodników torze. Kibice mogą oglądać transmisję na żywo na antenie Canal+ Sport 5, gdzie na bieżąco będą dowiadywać się w kontekście dalszych losów starcia gdańszczan z łodzianami.

żużel
Fot. Energa Wybrzeże Gdańsk/Facebook
Żużel
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *