Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Problemy z torem w Gdańsku! Memoriał Henryka Żyto odwołany

Memoriał Henryka Żyto
Fot. Energa Wybrzeże Gdańsk

Autor: Krzysztof Choroszy

Problemy z torem w Gdańsku! Memoriał Henryka Żyto odwołany

Ostatnia niedziela przed rozpoczęciem PGE Ekstraligi i Metalkas 2. Ekstraligi miała przynieść żużlowe emocje w kilku miastach. Jedna z dzisiejszych imprez miała się odbyć w Gdańsku, gdzie żużlowcy rywalizowaliby w Memoriale Henryka Żyto. Gdański klub poinformował jednak, że zawody nie dojdą do skutku.

Pierwotnym terminem rozegrania turnieju par upamiętniającego legendę Wybrzeża była sobota. Wczoraj jednak nie mógł się on odbyć ze względu na stan nawierzchnii po opadach deszczu. Memoriał został przełożony na niedzielę i wydawało się, że nie powinno być żadnych problemów. Rzeczywistość okazała się jednak inna, a klub poinformował o tym, że w niedzielę również rywalizacja się nie odbędzie.

Nikt nie przewidywał tego, że zawody mogą się nie odbyć. Prognozy były bardzo dobre, o czym pisał wczoraj sam klub. Dzisiaj jednak okazało się, że jest problem z nawierzchnią. Jak możemy przeczytać w komunikacie Wybrzeża, wczoraj wykonane zostały prace, które doprowadziły stan toru do regulaminowego, mimo to dzisiaj na pierwszym łuku znów pojawiła się błotnista maź. Klub napisał, że prawdopodobnie została ona uszkodzona podczas wymiany odwodnienia liniowego.

Pierwsze ligowe spotkanie Wybrzeże Gdańsk pojedzie u siebie już za tydzień. Wtedy do stolicy Pomorza przyjadą Wilki Krosno. Samo starcie zapowiada się bardzo interesująco.

FB IMG 1712490619640
Fot. Energa Wybrzeże Gdańsk
FB IMG 1712490622317
Fot. Energa Wybrzeże Gdańsk

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *