Żużel - Best Speedway Tv

Problemy z nowym stadionem Edinburgh Monarchs! Klub musi sobie znaleźć nowe miejsce pod budowę | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Edinburgh Monarchs

Problemy z nowym stadionem Edinburgh Monarchs! Klub musi sobie znaleźć nowe miejsce pod budowę

Problemy z nowym stadionem Edinburgh Monarchs! Klub musi sobie znaleźć nowe miejsce pod budowę

Edinburgh Monarchs ma problem z budową nowego stadionu. Oferta Monarchs na budowę West Lothian Community Stadium została zawieszona, ponieważ komitet wykonawczy West Lothian Council zatwierdził we wtorek sprzedaż obiektu alternatywnemu oferentowi. Tym samym Monarchs muszą szukać nowego miejsca pod budowę swojego nowego stadionu.

Jak poinformowały władze Monarchs, pomimo tego, że klub złożył obszerną ofertę na nowy stadion, który przyniósłby korzyści dla West Lothian, Rada Zarządzająca wybrała konkurencyjną ofertę, która ma na celu zagospodarowanie terenu pod komercyjny użytek.

– West Lothian Community Stadium to fantastyczna propozycja, która przyniosłaby znaczące korzyści społeczne, gospodarcze i społeczne na obszarze lokalnym i całym West Lothian – powiedział Dyrektor ds. rozwoju Gordon Campbell.

Monarchowie mocno wierzą, że ich oferta oferowała najlepszą opcję dla West Lothian i władze klubu nie ukrywają, że są bardzo rozczarowani, że część Rady Wykonawczej głosowała za zatwierdzeniem konkurencyjnej oferty, tym bardziej że za budową stadionu opowiedziała się lokalna społeczność.

Edinburgh Monarchs
Wizualizacja nowego stadionu
Fot. Edinburgh Monarchs

– Poparcie dla nowego stadionu ze strony lokalnej społeczności było ogromne i uważamy, że to pokazuje potrzebę budowy tego obiektu. Stadion Społeczności West Lothian zostałby zbudowany bez kosztów dla Rady – dodał Gordon Campbell.

– Nasze pierwsze zapytanie do Rady dotyczące strony miało miejsce 14 miesięcy temu i od tego czasu proces i harmonogram sprzedaży były „niezdarne”. Decyzja o odrzuceniu naszego projektu, idzie wbrew początkowo wspierającym słowom z całej Rady, wraz z silnym poparciem ze strony lokalnej społeczności – zakończył Campbell.

Reklamy

Obecnie trwają dalsze rozmowy w celu ustalenia wszystkich możliwych opcji na przyszłość. Klub zapewnia, że udostępni kibicom kolejną aktualizację tak szybko, jak to możliwe.

Fot. Edinburgh Monarchs

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×