Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności

Problemy z budową toru w Świętochłowicach?

Problemy

Autor: Kamil Tokarczyk

Oceń Wpis

Problemy z budową toru w Świętochłowicach?

Kibice i fani sportu żużlowego w Świętochłowicach od lat czekają na powrót ich miasta na żużlową mapę Polski i w ostatnim czasie plany te stają się coraz bardziej realne, i to wszystko dzięki kibicom, którzy w ubiegłym roku podczas edycji budżetu obywatelskiego zagłosowali na projekt modernizacji toru i to z rekordową ilością głosów- 2764, co na pewno dowodzi jak wielu mieszkańców czeka na powrót żużla w ich mieście.

333979404 1837974873268244 94886931254833580 n
Żużlowa Mapa Polski!
Kontakt: redakcja@bestspeedwaytv.pl

Podczas ostatniej sesji radni zadecydowali o dokończeniu prac związanych z torem w Świętochłowicach i dzięki przekazaniu 600tyś będzie można zakupić bandy pneumatyczne oraz dokończyć infrastrukturę związaną z elektryką na stadionie. Całość przekazanych środków na odbudowę toru wyniesie około 2,6 mln złotych.

Polonia Piła złożyła dokumenty licencyjne

Podczas samej sesji doszło do małej sprzeczki pomiędzy prezydentem, a radnym którzy uważają że inwestycja w tor żużlowy zamiast w remont domu ludowego (402tyś) czy też monitoringu miejskiego (250tyś) nie wyjdzie mieszkańcom na dobre. Ostatecznie jednak podczas głosowania trzynastu radnych było za dokończeniem modernizacji toru w Świętochłowicach, natomiast ośmiu było przeciwko, co oznacza że tor powinien być do dyspozycji już niebawem.

fot. Speedway Śląsk Świętochłowice/facebook

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×