Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Problemy Kurtza, znów potrzebuje przerwy! Zła wiadomość dla kibiców ROW-u!

Kurtza
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Kacper Cichomski

Problemy Kurtza, znów potrzebuje przerwy! Zła wiadomość dla kibiców ROW-u!

W czwartkowy wieczór miał miejsce mecz ligi angielskiej pomiędzy Sheffield Tigers, a Belle Vue Aces, w którym to zabrakło po stronie gości Brady’ego Kurtza. Nie jest to dobra wiadomość dla włodarzy oraz kibiców klubu z Rybnika, ponieważ jak wiadomo, Brady jest liderem, zarówno ROW-u, jak i całych rozgrywek Metalkas 2.Ekstraligi. Problemy z kostką powróciły i możliwe, że Australijczyk będzie znów potrzebował przerwy. Brady jest kluczem do sukcesów dla Innpro ROW-u Rybnik, ponieważ bez niego ulegli między innymi 29:61 w Bydgoszczy, mimo że stosowali zastępstwo zawodnika.

Problemy ROW-u i samego zawodnika zaczęły się kilka tygodni temu w meczu ligi szwedzkiej, w którym to zawodnik doznał urazu więzadła kostki. Sam zawodnik pod koniec maja odniósł się do tego urazu na swoim profilu: „Rekonwalescencja bez operacji będzie możliwa i chociaż mam nadzieję wrócić do ścigania jak najszybciej, to jednak przez najbliższe miesiące będę musiał korzystać z ciągłej rehabilitacji i fizjoterapii. Jazda z urazem to jest coś, z czym będę musiał sobie jakoś poradzić”

Kibice Innpro ROW-u na pewno mieli falę optymizmu, gdy ujrzeli Kurtza na torze w meczu z Poznaniem, tak w czwartkowy wieczór występ Kurtza w Anglii był niemożliwy. Do tej sytuacji odniósł się trener Belle Vue Aces, Mark Lemon, który w podcaście No Breaks No Fear powiedział: – Będzie musiał uporać się jakoś z tą kontuzją. Ma poczucie, że musi jeszcze nieco odpocząć. Jeśli ktoś kiedykolwiek miał uszkodzone więzadła, ten wie, że to może zająć nawet sześć miesięcy. Sezon żużlowy jest dość krótki, Brady będzie musiał jakoś „zarządzać” tym urazem. Jason Doyle został mistrzem świata ze złamaną stopą, więc to jest dowód na to, że można.

Kibice ROW-u liczą i czekają na powrót Kurtza z tego co powiedział Lemon można wywnioskować, że Brady nie wystąpi w dwóch najbliższych spotkaniach drużyny z Rybnika, które odbędą się dzień po dniu, 28 oraz 29 czerwca.

Zawodnik ROWu Rybnik
Fot. Jakub Malec
440588149 7446159562138664 2132431573788372310 n
Fot. Arkadiusz Siwek

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *