Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Problemy Jakuba Krawczyka: „Nie ma co zrzucać winy na sprzęt”

Jakuba Krawczyka
Fot. Roman Biliński

Autor: Piotr Ziomek

Żużel. Problemy Jakuba Krawczyka: „Nie ma co zrzucać winy na sprzęt”

Transfer Jakuba Krawczyka do Betard Sparty Wrocław był niewątpliwie jednym z hitów ubiegłorocznej giełdy transferowej. Klub z Wrocławia bardzo długo zabiegał o jego wypożyczenie, ale ten nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań.

Jakub Krawczyk przed sezonem kreowany był na jednego z najlepszych polskich młodzieżowców. Stawiany na równi z m.in. Oskarem Paluchem, czy też Damianem Ratajczakiem. Ekstraligowa rzeczywistość okazała się jednak dość brutalna, a Krawczyk nie zdobywa średnio nawet jednego punktu na bieg. Średnia na poziomie 0.963 klasyfikuje go na dopiero 47 miejscu w klasyfikacji średnich PGE Ekstraligi.

-Na pewno jadę poniżej oczekiwań klubu i swoich. Tak to w tej chwili wygląda i nie ma co gadać, szukać wymówek. Jestem w takim dołku sportowym i teraz trzeba jak najszybciej z niego wyjść, bo po to zostałem sprowadzony do Wrocławia, żeby zdobywać dla Sparty punkty. Wyznał dwudziestolatek w rozmowie z „Tygodnikiem Żużlowym”

Problemem wychowanka Arged Malesy Ostrów są z całą pewnością spotkania wyjazdowe. Podczas nich, Krawczyk zdobył zaledwie osiem punktów, oraz dwa bonusy. Podczas meczów domowych wygląda to zdecydowanie lepiej, ale jego forma nawet na stadionie Olimpijskim jest mocno sinusoidalna.

– Nie ma co zrzucać winy na sprzęt. On jest dobrze przygotowany. Wina leży po mojej stronie i jasno trzeba to powiedzieć. Problem jest z tym, żebym się dogadał z motocyklem, zgrał i prezentował tak, jak choćby w poprzednim sezonie.

Konkurencja w Betard Sparcie z całą pewnością jest, więc Krawczyk nie może być w 100% pewny swojego miejsca w składzie. Do bram pierwszego składu pukają przecież Marcel Kowolik, Kacper Andrzejewski, czy też Nikodem Mikołajczyk, którzy są wychowankami wrocławskiej Sparty. A w obwodzie jest jeszcze także Filip Seniuk, który tak jak Krawczyk jest wychowankiem Arged Malesy Ostrów. Czy uczestnik cyklu Speedway Grand Prix 2 da radę się przełamać? Najbliższa okazja to domowy mecz z Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa.

Sparty Wrocław
Fot. Roman Biliński
Sparty Wrocław
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *