Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Dla kogo punkt bonusowy podczas rewanżu na Olimpijskim? Betard Sparta Wrocław – Krono-Plast Włókniarz Częstochowa [ZAPOWIEDŹ]

Sparta Wrocław
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jagoda Burka

Dla kogo punkt bonusowy podczas rewanżu na Olimpijskim? Betard Sparta Wrocław – Krono-Plast Włókniarz Częstochowa [ZAPOWIEDŹ]

W najbliższy piątek, 21 czerwca, na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędzie się elektryzujące starcie pomiędzy Betard Spartą Wrocław a Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa. Mecz ten zapowiada się niezwykle emocjonująco, szczególnie po remisie w ich pierwszym spotkaniu w tym sezonie.

W ramach 2. kolejki PGE Ekstraligi, która odbyła się 30 kwietnia, zespoły te stoczyły niezwykle zacięty pojedynek. Mecz zakończył się wynikiem 45:45, choć jeszcze przed biegami nominowanymi Włókniarz prowadził 43:35. Decydujące dla wyniku spotkania okazały się dwa ostatnie biegi, w których zawodnicy Sparty, Daniel Bewley i Artiom Łaguta, pokazali niesamowitą determinację, wygrywając oba wyścigi 5:1 i doprowadzając do remisu​​.

Obie drużyny mają za sobą już kilka emocjonujących spotkań w tym sezonie. Sparta Wrocław, aktualny wicemistrz Polski, prezentuje się bardzo solidnie, a ich liderzy, tacy jak Bewley i Łaguta, regularnie dostarczają punktów. Włókniarz Częstochowa, mimo pewnych wahań formy, również pokazuje swoją siłę, szczególnie na własnym torze, gdzie potrafią stawić czoła każdemu przeciwnikowi​.

Historia pojedynków między tymi drużynami zawsze dostarczała kibicom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Tak było i tym razem, gdy wrocławianie w Częstochowie musieli walczyć do ostatnich metrów, aby uratować cenny punkt. Kibice mogą spodziewać się równie zaciętego spotkania w piątek, które może mieć kluczowe znaczenie w walce o czołowe miejsca w tabeli​. Transmisja już od godziny 20:15 w Eleven Sports 1.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław: 

9. Artiom Łaguta

10. Tai Woffinden

11. Bartłomiej Kowalski

12. Daniel Bewley

13. Maciej Janowski

14. Kacper Andrzejewski

15. Jakub Krawczyk

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa:

1. Mikkel Michelsen

2. Maksym Drabik

3. Kacper Woryna

4. Mads Hansen

5. Leon Madsen

6. Szymon Ludwiczak

7. Kacper Halkiewicz

440091109 10229026234894875 2123281203852754553 n
Fot. Paweł Wilczyński
Włókniarz Częstochowa
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *