Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Prezydent Tarnowa odpowiada na apel klubu

Prezydent Tarnowa

Autor: Paweł Płóciniak

Prezydent Tarnowa odpowiada na apel klubu

Kilka dni temu przedstawiciele Unii Tarnów w liście otwartym złożyli apel do prezydenta Tarnowa o wsparcie klubu, na które prezydent nie dawno odpowiedział

Jak wiemy, w ostatnich latach budżet klubu z Tarnowa opiera się głównie na spółce Grupa Azoty, inny sponsorzy oraz miasto to nie wielkie wsparcie dla Unii Tarnów. Prezes „Jaskółek” Daniel Bałut na antenie radia RDN wypowiedział się w tym temacie w następujący sposób

Jarosław Hampel o celach lubelskiego Motoru i przygotowaniach na sezon 2023

Proszę spojrzeć, jak wygląda współpraca w innych miastach. Wystarczy zobaczyć na Lublin.

Na odpowiedź prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli nie trzeba było długo czekać

Żużel jest dyscypliną, która w Tarnowie uprawiana, jest na poziomie zawodowym, dlatego spółka i zawodnicy, muszą znaleźć, takich sponsorów, którzy będą ich wspierać — uważa prezydent Ciepiela. — Miasto oczywiście może, poprzez promocję, przekazywać pewne środki i tak się dzieje. Zresztą jestem nawet umówiony na spotkanie z prezesem spółki żużlowej oraz Robertem Wardzałą, który jest prezesem Tarnowskiego Klastra Przemysłowego, bo właśnie spółki komunalne mogą odegrać pewną rolę w promowaniu się przez sport, o ile wyniki będą zadowalające. Dlatego należy też zwrócić uwagę na to, że dobre wyniki sportowców przełożą się na większą chęć przedsiębiorców do inwestowania w promocję poprzez sport.

Dyrektor generalny i członek zarządu Grupy Azoty Zbigniew Paprocki w rozmowie z radiem RDM Małopolska powiedział, że wsparcie miasta w tym roku wynosi około 5 tysięcy złotych. W drugiej lidze Opole w trzy lata dostaje 1,2 miliona złotych. Niestety w Tarnowie nie można na to liczyć, a klub płaci miastu jeszcze za utrzymanie stadionu. Klub Unia Tarnów jest na minusie licząc to, co dostaje od miasta z tym, co płacą za stadion. Natomiast prezydent Tarnowa w radiu RDN wypowiedział się o wsparciu sportu w Tarnowie gdzie miasto przeznacza 3 miliony złotych.

Kilkanaście osób reprezentuje praktycznie wszystkie środowiska sportowe. Te osoby wypowiadają się w imieniu całej rodziny sportowej, pokazują, jakie są potrzeby w naszym mieście i trzeba jasno powiedzieć, że preferowane są, te dyscypliny sportowe są masowymi, czyli piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka czy lekkoatletyka, zarówno dziewczyn, jak i chłopców – powiedział Ciepiela.

fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *