Żużel - Best Speedway Tv

Prezydent Tarnowa odpowiada na apel klubu | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Prezydent Tarnowa

Prezydent Tarnowa odpowiada na apel klubu

Prezydent Tarnowa odpowiada na apel klubu

Kilka dni temu przedstawiciele Unii Tarnów w liście otwartym złożyli apel do prezydenta Tarnowa o wsparcie klubu, na które prezydent nie dawno odpowiedział

Jak wiemy, w ostatnich latach budżet klubu z Tarnowa opiera się głównie na spółce Grupa Azoty, inny sponsorzy oraz miasto to nie wielkie wsparcie dla Unii Tarnów. Prezes „Jaskółek” Daniel Bałut na antenie radia RDN wypowiedział się w tym temacie w następujący sposób

Jarosław Hampel o celach lubelskiego Motoru i przygotowaniach na sezon 2023

Proszę spojrzeć, jak wygląda współpraca w innych miastach. Wystarczy zobaczyć na Lublin.

Na odpowiedź prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli nie trzeba było długo czekać

Żużel jest dyscypliną, która w Tarnowie uprawiana, jest na poziomie zawodowym, dlatego spółka i zawodnicy, muszą znaleźć, takich sponsorów, którzy będą ich wspierać — uważa prezydent Ciepiela. — Miasto oczywiście może, poprzez promocję, przekazywać pewne środki i tak się dzieje. Zresztą jestem nawet umówiony na spotkanie z prezesem spółki żużlowej oraz Robertem Wardzałą, który jest prezesem Tarnowskiego Klastra Przemysłowego, bo właśnie spółki komunalne mogą odegrać pewną rolę w promowaniu się przez sport, o ile wyniki będą zadowalające. Dlatego należy też zwrócić uwagę na to, że dobre wyniki sportowców przełożą się na większą chęć przedsiębiorców do inwestowania w promocję poprzez sport.

Dyrektor generalny i członek zarządu Grupy Azoty Zbigniew Paprocki w rozmowie z radiem RDM Małopolska powiedział, że wsparcie miasta w tym roku wynosi około 5 tysięcy złotych. W drugiej lidze Opole w trzy lata dostaje 1,2 miliona złotych. Niestety w Tarnowie nie można na to liczyć, a klub płaci miastu jeszcze za utrzymanie stadionu. Klub Unia Tarnów jest na minusie licząc to, co dostaje od miasta z tym, co płacą za stadion. Natomiast prezydent Tarnowa w radiu RDN wypowiedział się o wsparciu sportu w Tarnowie gdzie miasto przeznacza 3 miliony złotych.

Reklamy

Kilkanaście osób reprezentuje praktycznie wszystkie środowiska sportowe. Te osoby wypowiadają się w imieniu całej rodziny sportowej, pokazują, jakie są potrzeby w naszym mieście i trzeba jasno powiedzieć, że preferowane są, te dyscypliny sportowe są masowymi, czyli piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka czy lekkoatletyka, zarówno dziewczyn, jak i chłopców – powiedział Ciepiela.

fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×