Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Nie wszyscy fetują zwycięstwo Motoru. Prezydent Leszna mocno o Motorze Lublin

Prezydent Leszna
Fot. Czarny Productions

Autor: Edyta Wojdeł

Nie wszyscy fetują zwycięstwo Motoru. Prezydent Leszna mocno o Motorze Lublin

To, że nie wszyscy podzielają radość Motoru Lublin, po wczorajszej obronie tytułu Drużynowego Mistrza Polski, jest jak najbardziej naturalne. Każdy bowiem hołduje swoim ideałom i kibicuje swojej rodzimej drużynie. Niektórzy jednak mają własny pogląd na sytuację i to w dodatku bardzo oddalony od sportowej rzeczywistości.

Do grona zniesmaczonych zakończeniem najwyższej klasy polskich rozgrywek żużlowych, bez wątpienia należy prezydent miasta Leszno, który w swoich mediach społecznościowych bardzo jednoznacznie podsumował wczorajszą obronę tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Łukasz Borowiak, o którym mowa, napisał wprost, że rozgrywki PGE Ekstraligi „wygrał Skarb Państwa”.

To nie pierwsze odniesienie do państwowych sponsorów Motoru Lublin. Temat ten drążony jest bowiem już bardzo długo. Lubelskie Koziołki w swojej nazwie posiadają jedną z wiodących marek grupy Orlen. Dodatkowo kevlary żużlowców z Lublina obfitują w symbole i nazwy takich partnerów jak PKO Bank Polski, Grupa Azoty, czy też Bogdanka. Jeden z nowych liderów lubelskiego zespołu, również od dawna sponsorowany jest przez Orlen. Sympatykom innych klubów żużlowych nie w smak jest fakt bardzo wyraźnej przewagi finansowej, którą gwarantują przecież, właśnie wymienione powyżej państwowe spółki.

Związki Motoru Lublin z wiodącą w naszym kraju partią polityczną oraz jawne kontakty z jej członkami nie rzadko bywają tematem debat w mediach społecznościowych, jak i prowodyrem do tworzenia co raz to bardziej wymyślnych inwektyw pod adresem lubelskiego klubu. Tego rodzaju negatywne nastawienie udziela się również zarządom innych drużyn żużlowych PGE Ekstraligi. Prezydent Leszna, Łukasz Borowiak, nie jednokrotnie nawiązywał już do tematu nierównomiernego finansowania, wpływającego na możliwości sportowe ekstraligowych zespołów.

Po wczorajszej obronie tytułu gorycz prezydenta Leszna, względem finansowania Motoru Lublin, znalazła swój upust na Twitterze, w jakże krótkim, ale bardzo dosadnym i jednoznacznym wpisie.

„Skarb państwa wygrał tą ligę” napisał Łukasz Borowiak, co jak wiadomo spotkało się z aprobatą ze strony jednych i dezaprobatą ze strony drugich, a co za tym idzie, wywołało kolejną burzliwą dyskusję. Nie ulega wątpliwości, że finansowe możliwości Platinum Motoru Lublin przyczynią się ponownie do budowania zespołowej przewagi na kolejny sezon. Jedynym rozwiązaniem dla obecnej sytuacji, wydaje się zatem ponowne wprowadzenie KSMu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *