Prezes Śląska Świętochłowice: „chcemy, aby z okazji 70-lecia mogła się odbyć jakaś impreza”

Prezes Śląska Świętochłowice: „chcemy, aby z okazji 70-lecia mogła się odbyć jakaś impreza”

Żużel w Świętochłowicach jest już od 70 lat, a MS „Śląsk” obecnie dąży do tego, by speedway na stałe wrócił do miasta. W ostatnim czasie w mieście sporo się dzieje, a komentarza na temat ostatnich wydarzeń i planów na przyszłość udzielił nam Prezes Stowarzyszenia Krzysztof Sichma.

Obecnie najważniejszym tematem jest Budżet Obywatelski, w którym znajduje się m.in. projekt renowacji toru na „Skałce”. Głosowanie zakończy się 19 września, a wyniki zostaną ogłoszone 1 października – „W Świętochłowicach jest to odbierane bardzo pozytywnie. Grono kibiców żużla cały czas jest w naszym mieście, a jakie będą wyniki, to zobaczymy, nie chciałbym tutaj zapeszać, bo dopóki „piłka w grze” wszystko się może wydarzyć. Mam nadzieję, że będzie dobrze i myślę optymistycznie. Jeżeli Świętochłowice nie poprą projektu, może się okazać, że żużel nie jest tu tak ważnym sportem, jak nam się wydawało. Poparcie w Budżecie będzie papierkiem lakmusowym, który pokaże jakie jest zapotrzebowanie na speedway w naszym mieście” – powiedział Prezes Śląska.

Pod koniec zeszłego roku zawodnicy Śląska trenowali na obiekcie w Krakowie, teraz tor ponownie otrzymał licencję, co oczywiście jest dobrą informacją również dla Świętochłowic – “Firma ze Świętochłowic jest wykonawcą prac technicznych przy “reanimacji” toru żużlowego w Krakowie. Wraz z ludźmi skojarzonymi z naszym klubem bierzemy aktywny udział w tym w tym projekcie. Można powiedzieć że mamy patent na „reaktywację”. Prace zakończyły się pozytywnie, bo tor 14 września oficjalnie otrzymał licencję”.

Obiekt w Krakowie może posłużyć zawodnikom Śląska jeszcze w tym roku, ale na razie planowane zawody nie są niczym pewnym – „Wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Żużla planujemy mecz sparingowy, ale nie ma aktualnie potwierdzonego terminu, oraz nie mamy informacji, czy będzie możliwość techniczna na zorganizowanie takiego meczu. Chcemy, aby z okazji 70-lecia mogła się odbyć jakaś impreza, wciąż jest kilka niewiadomych, ale staramy się i mimo trudności, które stoją nam na przeszkodzie, robimy wszystko, aby zawody się odbyły” – podsumował Krzysztof Sichma.

Warto wspomnieć również o wernisażu „Czarny Sport. 70 lat żużla w Świętochłowicach”, który wzbudził spore zainteresowanie i zakończył się sukcesem, o czym również wspomniał Prezes stowarzyszenia – „Wernisaż oceniam bardzo pozytywnie. Myślę, że wszyscy byli zaskoczeni ilością osób, tym bardziej że odbyło się to w ciągu tygodnia wczesnym popołudniem i można sądzić, że gdyby to było organizowane w dogodniejszym terminie, to sympatyków przyszłoby jeszcze więcej. To wydarzenie bardzo pozytywnie zostało odebrane przez muzeum i odwiedzających. Wystawę cały czas można odwiedzać w Muzeum Powstań Śląskich, wstęp jest bezpłatny i oczywiście zapraszamy do zwiedzania”.

Prezes zapowiedział również gale z okazji rocznicy sekcji żużlowej, która odbędzie się 24 września o 17:30 w Domu Przyjęć Galeria Smaku w Świętochłowicach – „W przyszły piątek organizujemy galę pod nazwą „70 lat Śląska Świętochłowice na żużlu”. Zaproszeni będą działacze i byli zawodnicy, którzy otrzymają okolicznościowe medale. Zamierzamy podsumować 70 lat działalności i przedstawić nowe perspektywy, które mają otworzyć się dla żużla w Świętochłowicach tutaj na miejscu, na naszym obiekcie, bo to jest naszym nadrzędnym celem, by wrócić do Świętochłowic, zamiast włóczyć się po świecie. Chcemy pokazać, że jest żużel w Świętochłowicach od 70 lat, a jedyną rzeczą, jakiej brakuje to tor, na którym można by ten
sport uprawiać”.

fot. własne

Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.
Avatar of Jakub Żak

O Jakub Żak

Piszący z pasją i zaangażowaniem, fan sportu (zwłaszcza czarnego). Miłośnik mijanek bez hamulców na każdym torze i w każdych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.