Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Prezes potwierdza! Hubert Łęgowik i Zbigniew Suchecki w jednym klubie

Gnieźnie
Fot. wojta-foto.cz

Autor: Sebastian Krauz

Prezes potwierdza! Hubert Łęgowik i Zbigniew Suchecki w jednym klubie

Paweł Siwiński, czyli nowy prezes Stowarzyszenia GTM Start Gniezno potwierdził w rozmowie z „Tygodnikiem Żużlowym”, że klub niedługo podpisze kontrakty z kolejnymi dwoma zawodnikami. Mowa o Hubercie Łęgowiku i Zbigniewie Sucheckim.

Start Gniezno powoli kompletuje kadrę na sezon 2023. Klub potwierdził już, że do klubu dołączą Kacper Gomólski oraz Jesper Knudsen, a swój kontrakt przedłuży także Mikołaj Czapla, który jest wychowankiem Startu. Kilka dni temu, Paweł Siwiński został nowym prezesem Stowarzyszenia GTM Start Gniezno, a jego wyboru dokonano podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania. Udzielił on niedawno wywiadu „Tygodnikowi Żużlowemu” w którym potwierdził, że kontrakty z klubem podpiszą niedługo dwaj kolejni zawodnicy. Prezes potwierdza także, że klub wciąż rozgląda się za wzmocnieniami.

Nowy trener młodzieży w Apatorze Toruń

Prezes potwierdza! Hubert Łęgowik i Zbigniew Suchecki w jednym klubie

Pierwszym z nich jest Hubert Łęgowik, który przez ostatnie dwa lata reprezentował barwy Stali Rzeszów, której był także kapitanem. Łęgowik w sezonie 2022 wystąpił w 11 meczach i 49 razy pojawił się na torze. 12 razy wygrywał i był drugi a w 10 biegach przywiózł 1 punkt. W 15 biegach nie zdobył punktów. Uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,551.

Kontrakt z klubem z Gniezna przedłuży także Zbigniew Suchecki, który w Gnieźnie spędził ostatnie dwa lata (wcześniej startował także w 2015 roku). 38-letni zawodnik, ma podpisać roczny kontrakt z ekipą z pierwszej stolicy Polski. Suchecki to między innymi brązowy medalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (2005), srebrny medalista w turnieju o „Srebrny Kask” (2004), a także brązowy medalista Mistrzostw Polski par klubowych (2013). W minionym roku Suchecki wystąpił on w 4 meczach ekipy z Gniezna i pojawił się na torze 15 razy. Wygrał 3 biegi, drugi był 2 razy, a trzeci 6 razy. W 4 biegach nie zdobył punktów. Uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,467.

Fot. wojta-foto.cz

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Prezes potwierdza! Hubert Łęgowik i Zbigniew Suchecki w jednym klubie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *