Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Prezes Mrozek spotkał się z kibicami

Mrozek

Autor: Jakub Żak

Prezes Mrozek spotkał się z kibicami

W piątek o 17 w siedzibie ROW-u Rybnik odbyło się spotkanie Krzysztofa Mrozka z kibicami. Ludzi nie było dużo, a wszystko odbyło się w spokojnej atmosferze i trwało ponad półtorej godziny. Prezes poruszył m.in. kwestie karnetów, 90-lecia klubu, finansów i zakończenia sezonu w restauracji. Zapowiedział również własną książkę i powiedział, kiedy mniej więcej ogłosi nazwisko nowego szkoleniowca.

90-lecie ROW-u Rybnik

W przyszłym roku ROW obchodzi 90. urodziny i w związku z tym w Rybniku ma odbyć się turniej międzynarodowy, ale nie zdradzono szczegółów. Prezes zapowiedział, że z tej okazji ukaże się także książka o klubie, która jest już w trakcie pisania. Wiadomo już, że prezentacja drużyny odbędzie w sobotę 5 marca.

Finanse klubu

Ostatnio dużo w mediach mówiło się o sytuacji finansowej rybnickiego klubu. Prezes kilkukrotnie podkreślał, że ROW nie ma żadnych problemów z budżetem – „Ja przypominam, że ten klub od dziesięciu lat nigdy nie miał długu. Mimo wszystko ciągle czytałem, że brakuje sponsorów, nie ma tytularnego, a jak był to, że zły. Jeżeli chodzi o finanse, kibice mogą spać spokojnie, jest stabilnie i z głodu nie padniemy. Może nie ma kokosów, ale pracujemy nad tym”. Mrozek zaznaczył, że zawodnicy również otrzymali należne pieniądze – „Wszyscy zawodnicy  w określonym umowami terminie dostali swoje wynagrodzenia”. Zapowiedziano również, że dokumenty dotyczące finansów zostaną upublicznione – „Dzisiaj zakończyło się badanie finansowe, w poniedziałek złożymy wniosek licencyjny i jako że jesteśmy spółką akcyjną, są tam wszystkie dokumenty finansowe. Po około miesiącu będą one upublicznione, bo tak stanowi ustawa i każdego proszę, aby do tego zajrzał i porównał z finansami innych klubów” – powiedział Prezes rybnickiego klubu.

Sezon 2021

Wszyscy dobrze wiemy, że plany awansu nie wypaliły, a zespół „Rekinów” zakończył rywalizację w eWinner 1. Lidze na trzeciej pozycji. Szef rybnickiego żużla postanowił odnieść się do meczu z Arged Malesą w półfinale – „Wydaje mi się, że podczas fazy play-off w Ostrowie wszyscy nasi zawodnicy oprócz Siergieja jechali bez gazu. To był generalnie problem, bo myśmy wygrywali starty, a potem objeżdżali nas, albo od krawężnika, albo od płotu. Ostrów to jest paradoksalnie ciężki tor”. Prezes poruszył również problem, jaki zawodnicy mieli podczas starć na lokalnym obiekcie przy G72 – „Na tym torze we wszystkich meczach oprócz pierwszego męczyliśmy się sakramencko. Nigdy tak w Rybniku nie było za moich czasów, że męczyliśmy się na własnym torze”. Nie zabrakło również krytyki zawodnika, który miał być liderem zespołu z Górnego Śląska i pomimo udanego początku sezonu zawodził w wielu meczach – „Ja przed sezonem byłem pewien, że Jepsen będzie rządzić i dzielić. Myślałem, czy będą takie mecze, w których zrobi mniej niż 10 punktów i wydawało mi się, że nie, ale w pewnym momencie zeszło z niego powietrze i tak naprawdę on był jednym z najsłabszych”.

Trener

Na temat nowego szkoleniowca ROW-u nie zostało powiedziane dużo. Na razie wiele wskazuje na to, że zespół z Rybnika poprowadzi Antoni Skupień. Podczas piątkowej konferencji Prezes Mrozek nie ogłosił nazwiska, ale powiedział, kiedy mniej więcej poinformuje o nim kibiców – „Trener będzie. Ogłosimy to w terminie możliwie jak najkrótszym, chciałbym jeszcze przed tą decyzją przeprowadzić rozmowę z Prezesem Rybek Rybnik i myślę, że na Mikołaja już państwo będziecie wiedzieć wszystko. Nie chcę na razie mówić o nazwiskach”.

Zakończenie sezonu

Jakiś czas temu odbyła się zamknięta impreza na zakończenie sezonu, o której zrobiło się głośno po tym, jak Michał Stencel (dziennikarz Motowizji i kelner w restauracji, w której odbywało się to wydarzenie) poinformował w mediach społecznościowych, że został z niej wyproszony. Krzysztof Mrozek postanowił opowiedzieć, jak wyglądało to z jego perspektywy – „Jadąc tam, otrzymałem 3 telefony od sponsorów, którzy mi powiedzieli, że jak on tu będzie, to nas tu nie ma. Wszedłem do środka i poprosiłem właściciela tej restauracji i powiedziałem grzecznie: „Panie Wojciechu, jeżeli jest to możliwe, bardzo proszę, żeby Pan Michał poszedł do domu, proszę mu dać wolne, ja za to zapłacę” Nie sugerowałem niczego, tylko poprosiłem o to, żeby dać mu wolne. Pan Michał pisze, że jest profesjonalistą i obsługiwał prezydentów, premierów i tak dalej. Okej, szacun za to, natomiast proszę mi powiedzieć, który profesjonalista pracujący jako kelner, przychodzi do pracy i cyka zdjęcia naszym motocyklom, podziękowaniom, a następnie z prawie każdym gościem rozmawia. Dla mnie profesjonalizm pracy kelnera polega na tym, że zna swoje miejsce w szeregu i robi to, co do niego należy”.

Siergiej Łogaczow

Rosyjski żużlowiec od 2019 roku reprezentuje barwy rybnickiego klubu i zwykle robi bardzo dobre wyniki. W minionym sezonie minęły go 2 spotkania ligowe. Powodem absencji w pierwszym meczu był pozytywny wynik testu na Covid-19, a przy drugim decyzja trenera, z którą nie zgodził się Krzysztof Mrozek – „Dla mnie kluczową postacią tej drużyny w okresie transferowym był Siergiej Łogaczow. Problem był przed meczem z Ostrowem, nie wyglądał na duży, ale był gigantyczny. Obiecałem sobie wtedy jedną rzecz, że za moich czasów w tym klubie ja już nigdy nie pozwolę na coś takiego. Moim zdaniem potraktowanie tak Siergieja było bardzo niesprawiedliwe” – stwierdził Prezes klubu – „Pierwszy dzień treningu Siergiej jeździ, staje pod taśmą z każdym, drugi i trzeci dzień treningu robi to samo. Przez te 3 dni zużył 20 opon, jedna kosztuje 280 złotych. Pierwszy dzień Jepsen i Pontus jeździli sami, a na drugi i trzeci wizytowali park maszyn w spodenkach. Po czym Siergiej się dowiedział, że nie jedzie w meczu”. Krzysztof Mrozek powiedział również, że po tej sytuacji Łogaczow rozważał odejście z klubu, ale ostatecznie strony doszły do porozumienia, a Rosjanin przedłużył kontrakt w Rybniku.

Rune Holta

Wielu kibiców zastanawiało się, czemu w składzie na sezon 2022 nie znalazł się Rune Holta, który w tym roku był jednym z najlepiej punktujących zawodników ROW-u. Prezes Mrozek swoją decyzję uzasadnił wiekiem żużlowca i ponownie odwołał się do meczu w Ostrowie Wielkopolskim – „Z Rune Holtą rozmawialiśmy do ostatniego dnia. Z mojej perspektywy to nie finanse zadecydowały o tym, czy Rune będzie u nas jeździł, czy nie. Mam ogromny szacunek do tego zawodnika, bardzo go lubię, natomiast z tyłu głowy miałem tylko jedną sytuację. Rune to naprawdę fantastyczny gość, świetny zawodnik, fajnie jeździ, ale nie da się oszukać wieku. W poprzednim sezonie nasi koledzy z Ostrowa wykorzystali to i na zawody z nami porobili trochę dziurek i to niestety spowodowało, że zawodnik, który robi po 13-14 punktów, miał delikatne problemy. Nie mam do niego o to żalu, ale kontraktując teraz Grzegorza Zengotę i Krystiana Pieszczka, którzy są nieco młodsi, chciałbym żeby w ten sposób nikt nie nas już nie zaskoczył. Dajmy czas i myślę, że te transfery się obronią, bo moim zdaniem oni naprawdę potrafią jeździć”.

Przeprosiny

Podczas ostatniego meczu w sezonie ROW mierzył się z Arged Malesą. Spotkanie zakończyło się wynikiem 59:31 na korzyść Ostrowa. Szybko jednak zauważono, że Prezes gości opuścił stadion w trakcie trwania zawodów, za co przeprosił podczas spotkania z kibicami – „Nie umiałem na to patrzeć i po wyścigu numer 10 wyjechałem ze stadionu. Każdy ma określony próg emocji i ja za tę sytuację mogę jedynie przeprosić”.

Drużyna na sezon 2022

„Pozwólmy tej drużynie jechać na torze i dajmy jej szansę. Poczekajmy, w kwietniu pewnie liga się zacznie, każde zawody mają 15 wyścigów i wygrywa ta drużyna, która zdobędzie więcej punktów niż rywal. Zostawmy to, bo o papierze można gadać wszystko” – w taki sposób Mrozek skomentował dotychczasowe przewidywania ekspertów dotyczące zbliżających się rozgrywek.

Książka Prezesa

Wielu kibiców żużla może również zaciekawić niecodzienna deklaracja Prezesa ROW-u, który w nietypowy sposób zapowiedział, że napiszę on książkę o żużlu – „Ja sobie obiecałem, że kiedyś na temat żużla napiszę książkę. Tylko to będzie coś innego, bo książki, którego są do tej pory, to jest radosna twórczość, a ja napiszę taką książkę, że państwo będziecie mieć inne spojrzenie na żużel” – powiedział Mrozek, który podkreślił również, że nie zabiera się za to teraz i są to jedynie plany na przyszłość.

Ceny biletów, oraz karnetów

Tak jak w innych ośrodkach żużlowych w Rybniku również wzrosły ceny wejściówek, co Prezes klubu uzasadnił inflacją i rosnącymi cenami organizacji spotkań. Karnety są obecnie w produkcji, a sprzedaż powinna rozpocząć się za około 2 tygodnie. Karnety gwarantują wejście na wszystkie spotkania rundy zasadniczej, rybnickie rundy DMPJ i sparingi.

Stare ceny biletów (2021):

– amfiteatr ulgowy: 30 zł

– amfiteatr: 40 zł

– trybuna kryta: 60 zł

Nowe ceny biletów (2022):

– amfiteatr ulgowy: 35 zł

–  amfiteatr: 45 zł

– trybuna kryta: 70 zł

Stare ceny karnetów (2021):

– amfiteatr ulgowy: 210 zł

– amfiteatr: 280 zł

– trybuna kryta: 420 zł

Nowe ceny karnetów (2022):

– amfiteatr ulgowy: 245 zł

– amfiteatr: 315 zł

– trybuna kryta: 490 zł

Akcja charytatywna

Podobnie, jak w poprzednich latach klub zorganizuje zbiórkę upominków (słodycze i zabawki) w zamian za zużyte części motocykli żużlowych. Prezenty dla dzieci zostaną przekazane fundacji „Mali i wspaniali”, która działa na pediatrii w Rybniku. Zbiórka odbędzie się 1 i 2 grudnia od godziny 16 do 19 w warsztacie przy stadionie.

Z racji na fakt, że spotkanie było dość długie i poruszono wiele tematów, to pozostałe omówimy w osobnym artykule, gdzie znajdą się m.in. wypowiedzi Prezesa na temat juniorów i współpracy z Rybkami Rybnik.

fot. własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×