Żużel - Best Speedway Tv

Antoni Skupień trenerem ROW-u Rybnik? | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Antoni Skupień trenerem ROW-u Rybnik?

Antoni Skupień
Spis treści

Antoni Skupień trenerem ROW-u Rybnik?

Krzysztof Mrozek zbudował już skład na sezon 2022, ale zespół wciąż nie ma trenera. Prezes rybnickiego klubu w rozmowie z polskizuzel.pl potwierdził, że jednym z kandydatów na to stanowisko jest Antoni Skupień, który obecnie zajmuje się szkoleniem młodzieży w Rybniku.

Antoni Skupień trenerem ROW-u Rybnik? – “Myślimy nad tym. Antoni pracuje u nas z młodzieżą, jest do dyspozycji, więc niczego nie można wykluczyć. Raz jeszcze jednak podkreślę, że żadnej decyzji nie ma” – mówi Krzysztof Mrozek.

Warto wspomnieć, że trener Skupień przez prawie całą karierę zawodniczą był związany z Rybnikiem, gdzie zdobył m.in. 4 medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Potem jako trener pracował w Wandzie Kraków i Wilkach Krosno, a obecnie trenuje miniżużlowy klub Rybki Rybnik, oraz zajmuje się szkoleniem juniorów w ROW-ie.

Oczywiście Antoniego Skupnia nie można porównywać z Markiem Cieślakiem, który niedawno zakończył pracę w Rybniku. Były selekcjoner Reprezentacji Polski ma na swoim koncie znacznie więcej osiągnięć, ale nie jest to powód, by przedwcześnie skreślać potencjalnego trenera, który w rybnickim środowisku żużlowym jest od dawna i dobrze zna się z młodzieżą. To właśnie on wprowadził do żużla Kacpra Worynę, czy Roberta Chmiela, oraz miał duży wpływ na rozwój młodego Pawła Trześniewskiego.

W tym samym wywiedzie dla serwisu polskizuzel.pl Mrozek podkreślił również powód rozstania się z dotychczasowym trenerem – “Nie udało nam się osiągnąć porozumienia w kwestiach finansowych, ale tu też nie ma problemu. Rozstajemy się w zgodzie. Może kiedyś do nas wróci” – powiedział Prezes rybnickiego klubu. W tej sytuacji łatwo dojść do wniosku, co kieruje Krzysztofem Mrozkiem przy wyborze nowego szkoleniowca, co tylko zwiększa prawdopodobieństwo, że tę funkcję obejmie ktoś z mniejszym doświadczeniem i mniej znaczącymi osiągnięciami.

Reklamy

źródło wypowiedzi: polskizuzel.pl

fot. Paweł Wilczyński

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×