Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Prezes Motoru Lublin odpowiada na krytykę odnośnie spółek skarbu państwa

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Prezes Motoru Lublin odpowiada na krytykę odnośnie spółek skarbu państwa

Miniony sezon PGE Ekstraligi przyniósł obronę tytułu przez drużynę Platinum Motoru Lublin. Ostatecznie pokonali oni mocno osłabioną Spartę, która była ich głównym rywalem w walce o złoto. Przy triumfie nie obyło się bez kontrowersji związanej ze sponsorami drużyny. Na to wszystko odpowiedział prezes „Koziołków”

Kiedy Motor sięgał po drugi z rzędu tytuł Drużynowego Mistrza Polski, pojawiło się wiele głosów, że lublinianie zawdzięczają ten wynik głównie wsparciu spółek skarbu państwa, które sponsorowały triumfatora rozgrywek. Swojej krytyki wobec tej sprawy nie szczędził prezydent Leszna, Łukasz Borowiak. Kilka dni temu Władysław Komarnicki w odpowiedzi do jednego kibice napisał, że zrobi wszystko, żeby skończyć ze wsparciem państwowych podmiotów dla „Koziołków”.

Wobec sporej fali krytyki w stronę Motoru Lublin odniósł się prezes klubu, Jakub Kępa. Na antenie radiowej „Trójki” w programie „Trzecia Strona Medalu” odpowiedział na zarzuty kierowane wobec lublinian, nazywając je zawiścią osób, związanych z drużynami, które przegrały walkę z Motorem.

Jeśli słyszę, że spółki Skarbu Państwa wygrały ligę i to ze strony drużyn, z którymi rywalizujemy na torze, to moim zdaniem, jest to czysta zawiść. Spółki na Lubelszczyźnie wspierają różne przedsięwzięcia kulturalne, sportowe. Tutaj działają, tutaj zatrudniają ludzi i to normalne, że chcą im zaoferować rozrywkę, wspomóc podmiot sportowy czy kulturalny

Powiedział w radiowej „Trójce” Jakub Kępa.

Przypomnijmy, że w gronie sponsorów Motoru Lublin były takie spółki jak między innymi: Orlen, Bogdanka, Grupa Azoty. Inne drużyny w większości również otrzymały wsparcie w postaci sponsorowania przez państwowe podmioty, jednak w Lublinie było ich najwięcej, o co mają pretensje krytycy. Z pewnością dyskusja ta będzie trwać jeszcze długi czas, kiedy to będą pojawiać się kolejne wypowiedzi obu stron.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *