Przejdź do treści
Aktualności

Prace na torze w Świętochłowicach coraz bardziej zaawansowane

Prace na torze

Autor: Sebastian Krauz

Prace na torze w Świętochłowicach coraz bardziej zaawansowane

W Świętochłowicach trwa generalny remont stadionu oraz toru żużlowego, który ma umożliwić powrót speedwaya na „Skałkę”. W prace mocno zaangażowany jest prezydent miasta, który nie tylko wspiera działaczy klubu, ale również bezpośrednio angażuje się w remont.

Prezydent za pośrednictwem swojego konta na Facebooku poinformował, że zakupił słupek żużlowy na torze w Świętochłowicach i włączył się tym samym w akcję „Nie bądź Dupek kup sobie słupek”. Na czym ona polega? W dniu 2 listopada zostały zainstalowane pierwsze słupki bandy żużlowego toru w Świętochłowicach. Słupki dedykowane są kibicom, którzy zdecydowali się wesprzeć ich montaż oraz remont samego stadionu. Darczyńcy natomiast otrzymują Certyfikat wiernego kibica oraz zostaną oni zaproszeni na oficjalne otwarcie toru.

Bartosz Zmarzlik dostał bilet do Stali Gorzów po sezonie 2023

Prace na torze w Świętochłowicach coraz bardziej zaawansowane

Prezydent miasta poinformował także, na jakim etapie są obecnie prace na torze. Jak poinformował gotowe odwodnienie oraz zamontowano połowę słupków do mocowania band. Zdradził on także warunki techniczne toru:

  • długość toru – 370 m
  • długość band – 470 m
  • szerokość toru na prostych – 10,5 m
  • szerokość toru na łukach – 17 m
  • łuki wyprofilowane pod kątem 7°

Wkrótce rozpocznie się etap wyłożenia granitu. Do końca roku zadanie powinno być zrealizowane. Potem już tylko przekazanie terenu do Speedway Śląsk Świętochłowice, a potem… pewnie już tylko same sukcesy sportowe – napisał prezydent Daniel Beger.

Fot. Daniel Beger – Prezydent Świętochłowic / Facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

Prace na torze w Świętochłowicach coraz bardziej zaawansowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *