Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Poznaliśmy szczegóły modernizacji stadionu w Pile. Miasto finalizuje przetarg na wykonawcę inwestycji

stadionu w Pile

Autor: Krzysztof Choroszy

Poznaliśmy szczegóły modernizacji stadionu w Pile. Miasto finalizuje przetarg na wykonawcę inwestycji

Przyszłoroczna drużyna Polonii Piła prezentuje się bardzo dobrze i będzie jedną z mocniejszych w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej. Niestety dla miejscowych kibiców obiekt w Pile jest mocno przestarzały i bardzo odbiega od najlepszych aren. Nie potrwa jednak to długo, a dni obecnego wyglądu stadionu są już policzone.

Cierpliwe oczekiwanie pilskich fanów speedwaya na przebudowę stadionu trwało lata, kiedy miasto otrzymało dotację z polskiego ładu na ten cel, nie było dopiętego planu i pozwolenia na budowę. Teraz po wzroście kosztów miejscowe władze musiały dofinansować inwestycję ponad 4 milionami złotych. Wyrazili oni na to zgodę, co otworzyło drogę do rozpoczęcia przetargu, który jest w fazie finalizacji. O całej sprawie dla portalu pila.naszemiasto.pl wypowiedział się dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.

Właściwie finalizujemy akcję pod tytułem przetarg. Jesteśmy w fazie odwoławczej po złożeniu ofert przez trzech oferentów. Te oferty były do zaakceptowania przez nas i na ostatniej sesji dostaliśmy brakujące pieniądze. Rada zaakceptowała i przekazała na ten cel 4,5 miliona złotych z budżetu miasta, także te obiecane pieniądze mamy.
No i teraz czekamy do poniedziałku. Jeśli wszystko będzie okej, nikt nie złoży protestu, będziemy mogli podpisać umowę. A reszta już jest w rękach wykonawcy, choć oczywiście przed nami jeszcze sporządzenie harmonogramu tych wszystkich prac, przede wszystkim podpisanie umowy, a potem wykonawca będzie musiał uzyskać pozwolenie na budowę. Słyszę, że nie powinno być z tym większego problemu. Pożyjemy, zobaczymy, jak będzie. Potem już faza wykonawcza.

Wypowiedział się Dariusz Kubicki dla portalu pila.naszemiasto.pl

Całość inwestycji ma kosztować ponad 22 miliony złotych, z których większość otrzymają oni od władz państwowych z polskiego ładu. W jej wyniku mają powstać nowe miejsca siedzące, 3840 krzesełek, a także wymienione zostanie oświetlenie wraz z nagłośnieniem. Powstać ma również mała architektura. Nie wiadomo na tę chwilę, kiedy miałyby zakończyć się prace na stadionie przy ul. Bydgoskiej.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *