Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska

Poznaliśmy Drużynowego Mistrza Championship

Championship
Fot. British Speedway//Facebook

Autor: Jan Kamiński

Poznaliśmy Drużynowego Mistrza Championship

W środę odbył się drugi mecz finałowy brytyjskiej ligi Championship. Zmierzyły się w nim drużyny Poole Pirates oraz Glasgow Tigers. „Tygrysy” broniły 14-punktowej przewagi z pierwszego meczu. Jednym z bohaterów spotkania został legendarny reprezentant Wielkiej Brytanii.

Cel gości był jasny, obronić przewagę wywalczoną na swoim torze. Zespół goslodarzy natomiast był nastawiony na odrabianie strat i walkę do ostatnich momentów. W ekipie z Poole dobre występy zaliczyli Ben Cook i Steve Worrall. Ważne punkty starała się dokładać reszta zespołu. Było to jednak niesamowicie ciężkie ponieważ doskonały występ w drużynie z Glasgow zaliczył Chris Harris ocierając się o komplet punktów. Ważnymi elementami sukcesu byli także Tom Brennan i Vadim Tarasenko z wynikami po 9 punktów.

Spotkanie padło łupem Poole Pirates, lecz wynik całego dwumeczu zdecydowanie wskazał na Glasgow Tigers, które tym samym zostało niespodziewanie najlepszą drużyną na drugim poziomie rozgrywkowym w Wielkiej Brytanii, a ostatni raz tego osiągnięcia dokonali w 2011 roku.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *