Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wspólne wideo analizy i powtarzalność toru pozwoliła na znakomity wynik Cellfast Wilki Krosno. Młodzieżowiec komentuje

Cellfast Wilki Krosno
Fot. Dawid Pojnar

Autor: Marysia Charzewska

Wspólne wideo analizy i powtarzalność toru pozwoliła na znakomity wynik Cellfast Wilki Krosno. Młodzieżowiec komentuje

15 czerwca 2024 Cellfast Wilki Krosno wygrały u siebie z Energa Wybrzeże Gdańsk 57:33. Jednym z efektywnych zawodników okazał się młodzieżowiec gospodarzy Szymon Bańdur. Na swoim koncie zanotował 6 punktów (3,2,1) z którym rozmawialiśmy zaraz po wygranym spotkaniu w Krośnie.

W rozmowie dla naszej redakcji Szymon Bańdur, podkreślił, że ostatnie wyniki drużyny, czyli ostatnie przegrane dodatkowo zmotywowały drużynę i co ciekawe cała drużyna miała wideo analizę z dotychczasowych spotkań Wilków Krosno.

– Tak, zmotywowała nas. Mieliśmy rozmowy w klubie, wideo analizę wszystkich dotychczasowych spotkań u siebie, więc nie spaliśmy przez ten okres i ciężko pracowaliśmy. Wczoraj był trening, fajnie potrenowaliśmy, była telemetria, mogliśmy się porównać z chłopakami wzajemnie, ponieważ się też ścigaliśmy, więc uważam, że chłopaki zmierzają w dobrym kierunku, tak samo ja. Wiadomo, jeszcze czasami trzeba wprowadzać lekkie korekty, ale to jest normalne w żużlu. – powiedział zawodnik zaraz po spotkaniu z Wybrzeżem Gdańsk.

Dzień przed meczem zawodnicy trenowali na krośnieńskim torze. Czy podobieństwo nawierzchni dało Wilkom handicap? Szymon Bańdur zdecydowanie zgadza się z tym stwierdzeniem.

– Tak, ja po próbie toru już wiedziałem, że jest to samo więc ogromne gratulacje dla naszego toromistrza, że fajnie to wszystko umiał dograć i pomimo innych temperatur fajnie to wszystko wyglądało i nie trzeba było jakoś specjalnie się główkować nad tym co pozakładać, więc myślę, że to nam naprawdę bardzo pomogło.

Junior krośnieńskich Wilków opowiedział, jak ważny jest dla drużyny doping i obecność kibiców na stadionie. Zawodnicy czują motywację i wsparcie. Podczas sobotniego meczu zawodnicy mogli usłyszeć doping, który roznosił się po całym stadionie.

Tak, kibice w Krośnie są mega fajni i naprawdę ich wsparcie jest nieocenione, czuje i słyszę, co oni krzyczą i te słowa motywacji i wszystko więc za to im bardzo dziękujemy — zakończył junior.

Żużel
Fot. Mateusz Biskup
Wilki Krosno
Fot. Cellfast Wilki Krosno

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *