Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Mariusz Staszewski czuje niedosyt po meczu: „Wszystko było fajnie, ale na koniec zabrakło punktu do bonusu”

Mariusz Staszewski
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Grzęda

Mariusz Staszewski czuje niedosyt po meczu: „Wszystko było fajnie, ale na koniec zabrakło punktu do bonusu”

Arged Malesa Ostrów zwyciężyła 51-39 z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Niespodziewanie gospodarze nie mieli większych problemów w odniesieniu zwycięstwa, czym również zaskoczony był trener, Mariusz Staszewski. –„Wszystko było fajnie, ale na koniec zabrakło punktu do bonusa, ale przed meczem brałbym ten wynik w ciemno. Myślę, że bonus pojechał do Bydgoszczy ze względu, że jechaliśmy tam całe zawody bez Gleba i to był problem. Ogólnie dzisiaj mogę być zadowolony. Parę niedociągnięć jest, musimy z Srbastianem mocniej popracować z dopasowaniem motocykla na własnym torze, bo wyjazdy ma lepsze niż mecze domowe.” – skomentował występ swojego zespołu.

Niedzielne spotkanie było zagrożone, dlatego już w sobotę w godzinach porannych nad torem pojawiła się plandeka, która miała chronić tor przed opadami deszczu. Nawiedziły one Ostrów w nocy z soboty na niedzielę, ale ich siła nie była zbyt duża. – „Została ona zdjęta około południa, przez co gospodarze mogli go przygotować, tak jak sobie życzyli. „Od rana była odsłonięta i tego czasu było trochę aby przy torze robić i nie było problemu” – mówi.

Sensacyjnie w biegu czwartym Tobiasz Potasznik pokonał Andreasa Lyagera i Franciszka Karczewskiego i tym samym udało mu się zdobyć pierwsze punkty w karierze, z czego Mariusz Staszewski był bardzo zadowolony, ale przyznaje, że brakuje mu jeszcze doświadczenia. – „Spokojnie on jeszcze jest tak mało doświadczony zawodnikiem, ze potrzebuje tej jazdy dużo. Rozgrywek młodzieżowych teraz będzie miał więcej, zarówno on jak i pozostali.” – uważa.

Od pewnego czasu bardzo mocno zawodzi Wiktor Jasiński. Wychowanek Stali Gorzów w dwóch ostatnich domowych meczach pokonał jedynie Jespera Knudsena i Bartosza Nowaka. Jednak w jego jeździe w niedzielę nastąpił pewien progres, ponieważ zdobył 4 punkty z bonusem. – „Wiktor starty ma zawsze bardzo dobre, brakuje mu jeszcze luzu po trasie, sezon jest w pełni i mam nadzieje ze jeszcze dołączy i pokaże, na co go stać” – zakończył.

Mariusz Staszewski
Fot. Jakub Malec
Metalkas 2. Ekstraligi
Fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *