Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Powstała książka o ROW Rybnik: „Czarny sport, czyste emocje. Historia sportu żużlowego w Rybniku 1932-2022”

Powstała książka

Autor: Sebastian Krauz

Powstała książka o ROW Rybnik: „Czarny sport, czyste emocje. Historia sportu żużlowego w Rybniku 1932-2022”

Trwają obchody 90-lecia ROW-u Rybnik. Po turnieju, kóry 16 października odbył się na stadionie w Rybniku, włodarze klubu poinformowali kibiców, że premierę będzie miała książka „Czarny sport, czyste emocje. Historia sportu żużlowego w Rybniku 1932-2022”. Opisuje ona najważniejsze wydarzenia historii rybnickiego żużla.

O tym, że powstała książka o ROW Rybnik poinformował klub za pośrednictwem swojej strony internetowej.

– Wydawnictwo powstało jako uczczenie przypadającej na ten rok rocznicy 90-lecia sportu żużlowego w Rybniku. Pomysł na stworzenie takiej monografii zrodził się w zeszłym roku w naszym klubie. Skontaktowałem się z Henrykiem Grzonką, który ma ogromną wiedzę na temat żużla i nie tylko. Na całe szczęście pan Henryk chętnie podjął się roli redaktora prowadzącego tego wydawnictwa, za co mu serdecznie dziękuję – mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA.

Jak informuje klub, książka ma 576 stron na których opisane są najważniejsze wydarzenia bogatej historii rybnickiego żużla, takie jak turnieje żużlowe organizowane w Rybniku. W książce znajdują się także sylwetki najbardziej utytułowanych żużlowców rybnickich żużlowców.

Prezes Polonii Bydgoszcz o składzie na sezon 2023: „Nie będziemy się zadłużać”

Wczoraj w Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku odbyło się spotkanie z autorami książki, w którym mogli uczestniczyć kibice. Gośćmi spotkania byli między innymi Józef Cycuła, Henryk Grzonka, Maciej Kołodziejczyk, Barbara Kubica-Kasperzec i Stefan Smołka.

Wydawcą książki „Czarny sport, czyste emocje. Historia sportu żużlowego w Rybniku 1932-2022” jest Teatr Ziemi Rybnickiej. Od dzisiaj książkę będzie można kupić w biurze klubu oraz sklepie internetowym. Jej cena to 189 zł.

Informacja za ROW Rybnik.

Fot. ROW Rybnik

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Powstała książka o ROW Rybnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *