Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Powrót żużla do Krakowa opóźniony

w Krakowie
Fot. Żużel Kraków

Autor: Krzysztof Grzęda

Powrót żużla do Krakowa opóźniony

Na 14 sierpnia bieżącego roku wyznaczono datę powrotu żużla na stadion w Krakowie. Miał się odbyć wtedy mecz żużlowej reprezentacji, wiemy jednak, że ostatecznie do tego powrotu nie dojdzie.

Jonas Seifert-Salk pozostanie w Poznaniu? Nowy klub jest chętny na Duńczyka!

19 maja Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała w swoim komunikacie informacje, że jeden z meczów kadry odbędzie się w Krakowie. Dzisiaj jednak widzimy informację o jego odwołaniu. Spowodowane jest późnym rozpoczęciem remontu stadionu przy ulicy Odmogile. Jak czytamy na portalu LoveKraków.pl remont stadionu rozpoczął się w tym tygodniu, a wykonawca na zakończenie prac ma 10 tygodni.

Łączny jego koszt ma opiewać na kwotę około milion 150 tys. złotych. Głównymi jego zadaniem ma być: uzupełnienie nawierzchni, postawienie nowych band, uzupełnienie krzesełek na trybunach, naprawić bramy, ogrodzenie trybuny VIP, kasy biletowe, wieżyczki telewizyjne i sędziowskie oraz odnowić park maszyn.
atomiast kiedy można spodziewać się jakichś zawodów na krakowskim torze? Ten sam portal podaje nieoficjalnie, że mecz kadry miałby odbyć się w październiku, a w planach są również inne turnieje.

Kraków z żużlowej mapy Polski zniknął w 2019 roku po bardzo burzliwym i zakończonym wieloma pogromami sezonie. Dwa lata temu wyszła informacja, że powrót żużla na stadion w Krakowie jest realny. Niektórzy zawodnicy stawiali się tam na treningach, tor otrzymał nawet licencję i wydawało się, że rozgrywanie zawodów i później jeszcze powrót drużyny ligowej jest kwestią czasu, ale ostatecznie nic z tego nie miało miejsca. W tym roku sport żużlowy wrócił już do Świętochłowic, gdzie odbyły się już nawet pierwsze zawody. Może Kraków pójdzie tą samą drogą i warkot motocykli znów będzie słyszany w tym słynnym mieście? Pozostaje nam czekać i liczyć na więcej pozytywnych informacji z tego ośrodka.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *