Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Jonas Seifert-Salk pozostanie w Poznaniu? Nowy klub jest chętny na Duńczyka!

Cellfast Wilki Krosno
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Marcin Boroch

Jonas Seifert-Salk pozostanie w Poznaniu? Nowy klub jest chętny na Duńczyka!

23-letni Duńczyk podobnie jak Norbert Krakowiak wyraził chęć pozostania w barwach InvestHousePlus PSŻu Poznań. Jest jednak pewien haczyk, bowiem przedłuży kontrakt tylko i wyłącznie wtedy, gdy beniaminek zdoła się utrzymać w lidze.

Znamy skład reprezentacji Polski na finał DPŚ! Trener Dobrucki zadecydował

Dla 23-latka jest to debiutancki sezon na zapleczu PGE Ekstraligi, w której radzi sobie bardzo dobrze. Jest na chwilę obecną drugą (po Aleksandrze Łoktajewie) siłą napędową zespołu ze stolicy województwa wielkopolskiego. Legitymuje się 16. średnią w całej lidze, zdobywając 1.940 punktu na bieg oraz 9.31 oczka na mecz.

Jeden z najbardziej utalentowanych żużlowców z kraju Hamleta według naszych informacji pozostanie w Poznaniu, gdzie przebywa od 2021 roku. Jest jednak jedno „ale”. Duńczyk przedłuży kontrakt z obecnym pracodawcą, tylko wtedy, gdy zdołają się utrzymać. W przeciwnym razie najprawdopodobniej przeniesie się do Ostrowa Wielkopolskiego. Przedstawiciele Arged Malesy prowadzą z zawodnikiem zaawansowane rozmowy na temat potencjalnego transferu.

Jonas Seifert-Salk jest „łakomym” kąskiem dla pozostałych ekip, gdyż wciąż może występować na pozycji U-24. W Ostrowie zająłby miejsce swojego rodaka, Matiasa Nielsena, który kończy ten status.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *