Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Powrót żużla do Krakowa! Krzysztof Cegielski potwierdza

Powrót żużla do krakowa
Fot. Żużel Kraków/Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Powrót żużla do Krakowa! Krzysztof Cegielski potwierdza

Ostatnio informowaliśmy, że żużel powraca do Świętochłowic, a zawodnicy wyjadą niedługo na Skałce im. Piotra Waloszka podczas zawodów. Teraz szykuje się nam kolejny powrót innego ośrodka na żużlową mapę Polski, a mowa tutaj o Krakowie, który prężnie szykuje się do nowego sezonu, a samo miasto jest w to bardzo zaangażowane.

Daniel Bewley o zbliżającym się Grand Prix w Malili “Chcę czerpać frajdę z jazdy na motocyklu”

Jak mówił Krzysztof Cegielski na antenie Canal+ podczas Kolegium Żużlowego, wszystko wskazuje na to, że w Krakowie będą chcieli wystawić drużynę w rozgrywkach ligowych, a miasto przeznaczy środki na infrastrukturę i przygotowanie toru. Teraz trwają intensywne poszukiwania sponsorów, którzy mogliby zasilić budżetu, aby skompletować drużynę.

„W Krakowie, wszystko wskazuję na to, że zostanie podjęta próba przystąpienia do rozgrywek 2 ligowych. Znalazły się środki w mieście na całą infrastrukturę, na przygotowanie toru, obiektu i teraz trwają silne poszukiwania sponsorów na wybudowanie drużyny” – mówił Krzysztof Cegielski na antenie Canal+.

Jeśli drużyna ze stolicy Małopolski wystartuje w 2 Lidze Żużlowej w roku 2024, będzie to powrót żużla do miasta po 4 latach. Przypomnijmy, że ostatnim sezonem, w którym ekipa z Krakowa wzięła udział, był 2019, wtedy to Wanda Kraków zajęła ostatnie 7. miejsce w najniższej klasie rozgrywkowej, a w kolejnym roku już nie przystąpiła do ligi.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *