Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Start Speedway Kraków w lidze na ostatniej prostej? W klubie czekają na przyznanie licencji

Speedway Kraków
Fot. Speedway Wanda Kraków

Autor: Krzysztof Choroszy

Start Speedway Kraków w lidze na ostatniej prostej? W klubie czekają na przyznanie licencji

W dalszym ciągu czekamy na pełną listę drużyn, które wezmą udział w tegorocznej Krajowej Lidze Żużlowej. Dwa ośrodki Tarnów i Kraków w dalszym ciągu nie są pewne tego, że przystąpią do ligi. W Krakowie są jednak bliżej niż dalej, co w wywiadzie dla Dziennika Polskiego powiedział prezes klubu.

Czekają na przyznanie licencji

W Krakowie już od kilku miesięcy walczą o to, by pierwszy raz od 2019 roku drużyna z tego miasta przystąpiła do sezonu ligowego. W tym celu założono spółkę Speedway Kraków, a także przygotowano obiekt, który miałby w tym roku gościć również spotkania Krajowej Ligi Żużlowej. GKSŻ wciąż czeka na działaczy z Krakowa, a do żużlowych władz trafiły potrzebne dokumenty. Prezes spółki przekazał, że czekają na potwierdzenie przyznania licencji. Ponadto w dalszym ciągu rozmawiają z potencjalnymi sponsorami, a z budżetem nie będzie problemu.

– Czekamy na potwierdzenie przyznania licencji. Jestem spokojny o wynik tego postępowania. Cały czas byliśmy w kontakcie z GKSŻ, dołożyliśmy wszelkich starań, aby wszystko się zgadzało. Zebraliśmy odpowiedni budżet. Cały czas prowadzimy rozmowy ze sponsorami, powinniśmy mieć sponsora tytularnego. Jeśli przystąpimy do sezonu, to nie ma możliwości, żebyśmy go nie dokończyli. Jeśli chodzi o finanse, to wszystko jest przejrzyste, zgodne z regulaminem, nie będzie kombinacji – powiedział Mikołaj Frankiewicz w rozmowie z Dziennikiem Polskim.

Współpraca ze Stalą Rzeszów

Speedway Kraków czeka już tylko na przyznanie licencji, gdyż jak wyznał jakiś czas temu Frankiewicz, mają już gotową koncepcję składu na nadchodzący sezon. Nic jednak nie zostanie ogłoszone przed potwierdzeniem ich występu na najniższym szczeblu rozgrywek. W powrocie do ligowego żużla krakowianom pomaga Stal Rzeszów, z którą miejscowi działacze współpracują. Część zawodników z Rzeszowa pojedzie również w Krakowie, co przyznał prezes krakowskiej spółki.

– Mamy umowę o współpracy na trzy lata. Zawodnicy Stali zostaną nam udostępnieni za darmo, będzie musieli tylko opłacić punkty, który zdobędą – potwierdził.

Do Krakowa zawita trzykrotny mistrz świata

Pewnym z kolei jest, że Kraków zorganizuje Turniej o Puchar Prezydenta Krakowa. Odbędzie się on 1 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocy. W zawodach mają wziąć udział tacy zawodnicy jak Peter Kildemand, Mateusz Szczepaniak, Marcin Nowak, Matić Ivacić czy Jacob Thorssell. Z kolei prawdziwą gratką dla kibiców będzie obecność największej gwiazdy zawodów, gdyż 1 kwietnia na stadionie w Nowej Hucie wystąpi trzykrotny mistrz świata Nicki Pedersen. Do zobaczenia zawodów prócz ciekawej obsady mają zachęcać również ceny biletów.

– Obsada będzie bardzo fajna. Pełną listę uczestników oficjalnie przedstawimy w czwartek. Zdajemy sobie sprawę, że informacje o turnieju od nas wychodzą bardzo późno, ale operatorem toru zostaliśmy dopiero z ostatnim dniem lutego. Liczymy, że przyjdzie dużo kibiców. Ceny biletów mają być atrakcyjne – zaznaczył.

Speedway Kraków
Fot. Speedway Wanda Kraków
Speedway Kraków
Fot. Speedway Kraków

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *