Przejdź do treści
Aktualności

Powiew optymizmu w Krakowie! Żużel w końcu powróci do Nowej Huty?

żużla

Autor: Dawid Ociepa

Powiew optymizmu w Krakowie! Żużel w końcu powróci do Nowej Huty?

Na profilu facebookowym Stowarzyszenia Przyjaciół Żużla, które zajmuje się odbudową sportu żużlowego w Krakowie, po dość długiej przerwie pojawiła się pozytywna informacja dla sympatyków czarnego sportu między innymi udało się zabezpieczyć dużą sumę pieniędzy w budżecie Krakowa na remont stadionu przy ul. Odmogile!

Polonia Piła złożyła dokumenty licencyjne

333979404 1837974873268244 94886931254833580 n
Żużlowa Mapa Polski!
Kontakt: redakcja@bestspeedwaytv.pl

Od momentu upadku Wandy Kraków, istniało kilka podmiotów, które starały się o powrót żużla do Krakowa. Między innymi stowarzyszenie Krakowskie Smoki Wanda, które skapitulowało po klęsce w głosowaniu budżetu obywatelskiego w 2020 roku.

Nie mniej, znowu pojawiła się szansa na to, że otoczenie stadionu Wandy Kraków znowu usłyszy warkot motocykli. Niedawno dowiedzieliśmy się, że między Stalą Rzeszów oraz Unią Tarnów ma odbyć się na krakowskim obiekcie. Aby mecz mógł się tam odbyć, tor musi uzyskać licencję.

Ze wpisu opublikowanego na profilu Facebookowym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Żużla, dowiadujemy się, że towarzystwo otrzymało umowę poddzierżawy stadionu żużlowego oraz zakupiło polewaczkę. Co najważniejsze, „przyjaciołom żużla” udało się „wpłynąć na władne osoby, dzięki którym „udało się zarezerwować sporą sumę pieniędzy w budżecie miasta Krakowa na 2023 r. na remont stadionu żużlowego”.

Jest to niezwykle ważna informacja nie tylko dla sympatyków Wandy Kraków, ale i też kibiców w całej Polsce. Ważne jest, aby coraz więcej miast żyło żużlem, jeżeli chcemy uniknąć niechybnej śmierci tego sportu. Stąd też będziemy uważnie śledzić następne kroki stowarzyszenia.

fot. żużel Kraków/facebook

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *