Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Będzie rozbiór Motoru?! Wiktor Przyjemski prawdopodobnie odejdzie z Lublina

Wiktor Przyjemski
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Będzie rozbiór Motoru?! Wiktor Przyjemski prawdopodobnie odejdzie z Lublina

Orlen Oil Motor Lublin to aktualny drużynowy mistrz Polski na żużlu. Lublinianie są na jak najlepszej drodze do obrony tytułu. Ich obecny skład to definicja żużlowego dream teamu. Okazuje się jednak, że w przyszłym roku może się to zmienić i niektórych zawodników trzeba będzie pożegnać.

Powiedział o tym Mateusz Puka, dziennikarz WP SportoweFakty podczas Kolegium Żużlowego na kanale YouTube Canal+Sport. Chodzi o środki w Lublinie, które zostaną nieco ograniczone. Ma na to między innymi wpływ awans piłkarskiego Motoru do Ekstraklasy, w związku z czym inaczej będą rozdysponowane pieniądze z miasta.

W Lublinie jest taka świadomość, że kogoś trzeba będzie odpuścić. I gdzieś ten budżet będzie trzeba zmniejszyć na przyszły rok, właśnie jeśli chodzi o wydatki na kontrakty zawodnicze. Należy się spodziewać, że ktoś z tego składu Motoru Lublin odejdzie. Więc Wiktor Przyjemski, odejście bardzo prawdopodobne i uważam, że odejście jeszcze jednego seniora też jest bardzo prawdopodobne, więc ten skład będzie wyglądał nieco inaczej. Trzeba się z tym godzić — powiedział Puka.

Okazuje się, że Przyjemski może być nawet gotowy, by powrócić do Abramczyk Polonii Bydgoszcz, gdy ta pozostanie na zapleczu PGE Ekstraligi. Młodego zawodnika nadal sponsorują lokalne firmy, między innymi sponsor tytularny klubu – Abramczyk. Nie ma wątpliwości, że jeśli Polonia awansuje, junior wróci do domu. Choć brzmi to jak scenariusz science-fiction, może się wydarzyć tak, że zawodnik zrobi nawet krok wstecz, aby powrócić do Bydgoszczy.

Mam wrażenie, że Wiktor Przyjemski może odejść, nawet jeśli Polonia Bydgoszcz zostałaby w 1. lidze. Oczywiście to jest scenariusz, który chcą widzieć w Bydgoszczy, że niezależnie od tego, Przyjemski przychodzi i pomaga im walczyć o PGE Ekstraligę jako zawodnik Polonii — usłyszeliśmy w Kolegium Żużlowym.

Po Przyjemskiego ustawi się zresztą cała kolejka chętnych. Można zakładać, że ponownie o żużlowca powalczy Falubaz, który przegrał rywalizację z Motorem przed sezonem 2024. Musimy jednak poczekać na ostateczne rozstrzygnięcia w obu ligach. Jedno jest pewne. Wiktor Przyjemski niczego nie podpisze do czasu rozegrania finałów Metalkas 2. Ekstraligi.

Przyjemski
Fot. Sonia Kaps
Wiktor Przyjemski
Fot. Emilia Hamerska-Legnas

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

1 odpowiedź do “Będzie rozbiór Motoru?! Wiktor Przyjemski prawdopodobnie odejdzie z Lublina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *