Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Transfery żużlowe. Pontus Aspgren z kontraktem w 2. Lidze Żużlowej!

Pontus Aspgren

Autor: Jakub Żak

Transfery żużlowe. Pontus Aspgren z kontraktem w 2. Lidze Żużlowej!

W zeszłym sezonie Pontus Aspgren zaliczył spory progres, został Indywidualnym Wicemistrzem Szwecji, jako jeden z czołowych zawodników Smederny poprowadził klub do finału Bauhaus-Ligan, reprezentował swój kraj w Speedway of Nations i zaliczył kilka dobrych występów w barwach ROW-u Rybnik. Wielu spodziewało się, że Aspgren pozostanie w eWinner 1. Lidze, ale ostatecznie podpisał kontrakt w drugoligowym Kolejarzu Opole.

Pontus ma za sobą bardzo udany sezon i można się było spodziewać, że kolejny rok spędzi w barwach rybnickiego ROW-u. Tak się jednak nie stało, a Szwed dołączył do Kolejarza i to właśnie ten klub będzie reprezentował w sezonie 2022.

Jest to 4. senior potwierdzony w tym okienku przez drużynę z Opola. Do tej pory swoje kontrakty przedłużyli Jacob Thorssell, Oskar Polis i Andriej Kudriaszow. Skład wygląda na razie dość obiecująco, a Aspgren idealnie się do niego wpisuje. Warto przypomnieć, że po zmianach regulaminu w 2. Lidze Żużlowej nie będzie musiał już jeździć zawodnik U24, co z pewnością ułatwiło Kolejarzowi decyzję o pozyskaniu Szweda, który jest sporym wzmocnieniem OK Bedmetu.

fot. Erik Kruse

1 odpowiedź do “Transfery żużlowe. Pontus Aspgren z kontraktem w 2. Lidze Żużlowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×